Технології

Вчені створили економічне і безпечне «скло» з дерева

Новий матеріал допоможе зменшити викиди при виробництві і заощадити на опаленні

Дослідник лабораторії лісових продуктів Джуньюн Чжу (Junyong Zhu) у співпраці з колегами з Університету Мериленду і Університету Колорадо в США розробили прозорий деревний матеріал, який може стати «вікном майбутнього». Дослідники виявили, що прозора деревина багато в чому перевершує скло, яке зараз використовується в будівництві.

USDA Forest Service

Прозора деревина – склоподібний матеріал, майже повністю зроблений з дерева. За словами дослідників, він міцніший за звичайне скло, безпечніший, економічний і ефективний з точки зору термічного захисту.

Створення нового матеріалу – також більш екологічний процес. Деревна «скло» робиться з динамічного дерева бальса. Воно окислюється в спеціальній ванні для відбілювання, а потім просочується синтетичним полімером. В результаті матеріал не тільки прозорий, як скло, але і має властивості пластика – краще витримує удари й може згинатися.

Виробництво звичайного скла має великий вуглецевий слід. За даними Міністерства сільського господарства США, виробничі викиди складають приблизно 25 тисяч метричних тонн в рік.

Скло також призводить до більш високих рахунків за опалення – тепло в будинку «виходить» крізь вікно в холодну погоду і нагріває квартиру в спеку. Заміна звичайного скла на «деревне», за словами вчених, може значно знизити витрату енергії. «Деревне скло» також сумісне з існуючим промисловим технологічним обладнанням, що спрощує перехід до виробництва.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments