Поради

Які вакансії для жінок в Польщі затребувані

Відсутність роботи на Батьківщині підштовхує українок виїхати на заробітки за рубіж. Найближчою країною, де можна працевлаштуватися жінкам від 18 до 60 років, є Польща. У переліку вакансій https://gremi-personal.com.ua/ua/hot-vacancies/, які може запропонувати агенція з працевлаштування, є як пропозиції некваліфікованої праці, так і варіанти, де потрібна освіта і досвід роботи.

ТОП-5 вакансій для українок в Польщі

Українські жінки та дівчата, що збираються на заробітки в Польщу, без зусиль зможуть знайти хорошу роботу у будь-якій з п’яти вищеперелічених сфер:

  1. Ресторанний бізнес. Українкам можуть запропонувати зайняти вакантні місця кухаря і кондитера, офіціантки або прибиральниці. Також є можливість потрапити на кухню в якості помічника кухаря, посудомийки. Молодим дівчатам можна спробувати свої сили в ролі бармена або офіціантки.
  2. Сільське господарство. Більшість варіантів припускають сезонну роботу (збір грибів, полуниці, малини, лохини й так далі) або вакансію в агрокомплексі.
  3. Готельний сервіс. Українки, які знають польську або англійську, можуть знайти місце адміністратора готелю. Жінки, які зазнають мовні проблеми, найчастіше влаштовуються покоївками.
  4. Медицина. У Польщі, як і в інших європейських країнах, відчувається дефіцит медичного персоналу. Основною вимогою для працевлаштування медсестрою є наявність кваліфікації й знання мови (потрібна для спілкування з пацієнтами й заповнення документації). За відсутності спеціальної освіти є шанс стати санітаркою або доглядальницею.
  5. Робітниці на виробництві. Величезний перелік вакансій, які можуть виконувати жінки будь-якого віку, є в харчовій промисловості. Але робота на заготівельних заводах і м’ясокомбінатах вимагає відмінної фізичної форми та витримки.

Також в Польщі можна підшукати роботу у сфері краси (перукарем, майстром нігтьового дизайну, лешмейкером), або влаштуватися у швацький цех. За умови знання мови на рівні, достатньому для спілкування, українки влаштовуються на касу до супермаркетів і можуть знайти інше місце у сфері обслуговування.

Оплата праці та законодавство

Виїхати на роботу в Польщу може кожна українка, яка має біометричний паспорт і дозвіл на роботу. Працевлаштуватися на термін до 3-х місяців можна без оформлення робочої візи.

Середня годинна ставка для іноземних громадян складає 13 злотих в годину, а робочий день триває 8-12 годин. При повному завантаженні сума на руки складає близько 20 тис. грн. Як і усі поляки, українці працюють 6 днів на тиждень. Додатковими вихідними є державні свята Польщі, адже наші громадяни, працюючі легально, працюють з дотриманням усіх норм і вимог польського законодавства.

У Польщі упродовж декількох років діє програма підтримки молоді, що передбачає зниження основної податкової ставки для працівників, вік яких не досяг 26 років. Завдяки нововведенню молоді українки можуть розраховувати на отримання більшої суми злотих на руки. Час, відпрацьований в Польщі (з умовою офіційного оформлення), зараховується в загальний трудовий стаж.

У зв’язку з великим числом вакансій, що припускають роботу без досвіду, і відсутності робітників польська влада вносить коригування в законодавство, змінює вимоги до іноземних громадян, що прибули до країни з метою працевлаштування, і коригують мінімальні ставки для працівників.

Що пропонує працедавець

Багато наймачів організовують проживання найнятих робітників в гуртожитках і підвезення на роботу, а також допомагають з оформленням документів, які дозволять знаходитися в Польщі більше 3-х місяців (90 днів). Так звана Карта Побита (дозвіл на тимчасове проживання), окрім права знаходження в державі на законних підставах упродовж 180 діб (6 місяців), дозволяє українкам отримати додаткові гарантії, серед яких:

  • отримання медичної допомоги;
  • безперешкодний виїзд в європейські країни;
  • можливість легально придбати та оформити на себе автомобіль і житло.

Залежно від договору, прямий працедавець може запропонувати українкам допомогу в пошуку житла, приїзду з України й посприяти в оформленні основних документів. На багатьох підприємствах організовано харчування, а там, де воно не передбачене, може бути компенсація.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button