Поради

Які бувають фільтри для об’єктивів

Існує думка, що не техніка робить фотографа, але талант, художній смак, наявність відповідної освіти. Почасти це вірно, однак не варто нехтувати такими на перший погляд зайвими «примочками», як фільтри для об’єктивів. При найближчому розгляді стає зрозуміло, що вони – незамінний інструмент в екіпіровці професіонала.

Поляризационный фильтр: до и после

Існує безліч різноманітних світлофільтрів, що розрізняються за своїм призначенням:

  • Захисні,
  • Ультрафіолетові,
  • Поляризаційні,
  • Нейтральні,
  • Градієнтні,
  • Холодні і теплі,
  • Різнокольорові.

Захисні фільтри, як видно з назви, необхідні для захисту об’єктиву від пилу і подряпин.

[ads2] Ультрафіолетові (УФ-фільтри) також використовують для захисту, однак їх перевагою є зниження потоку УФ-випромінювання. Хоча людина його не бачить, його прекрасно відчуває матриця. УФ-фільтри допомагають уникнути пересвічування і появи ціаністого відтінку у неба.

Поляризаційні фільтри бувають двох видів: лінійні та циркулярні. Другі – справжній must-have для більшості фотографів. Вони допомагають істотно знизити поляризоване світло і «з’їдають» відображення і відблиски, завдяки чому на фінальному зображенні небо стає синє, вода прозоріше, зелень – насиченішою і т. п. Що стосується лінійних «поляриків», як їх називають в народі, то вони справляються зі своїм завданням гірше, але зате поглинають світло рівномірно під будь-яким кутом.

Нейтральні фільтри призначені для рівномірного зменшення світла, що потрапляє на сенсор камери. Їх зазвичай застосовують при зйомці з довгою витримкою, особливо при зйомці водоспадів і річок. Вони дозволяють добитися ефекту розмиття в русі, допомагають досягти меншої глибини різкості при яскравому освітленні, згладжують рух водних потоків.

Градієнтні фільтри допомагають вирівняти експозицію при зйомці пейзажів, особливо на заході, коли потрібно уникнути провалів в тінях і пересвітла.

Холодні і теплі фільтри застосовують для зміни балансу білого світла. Звичайно, при зйомці у форматі raw завжди можна поправити ББ на комп’ютері. Однак специфічні умови освітленості (наприклад, тепле світло ліхтарів вночі або підводна зйомка) вимагають дуже серйозного коригування – тут на допомогу прийдуть фільтри.

Нарешті, різнокольорові фільтри потрібні для зйомки зі спалахами і навіть часто йдуть в комплекті з ними. Червоні – під теплі люмінесцентні лампи, помаранчеві – під теплі люмінесцентні лампи та лампи розжарювання, жовті – під лампи розжарювання, зелені й сині – під холодні люмінісцентні лампи.

Натхнення: www.kakprosto.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button