Поради

Яку вибрати систему охорони для дому

«Мій дім – моя фортеця!», так казали древні англійці. Щоб зробити свій будинок таким, необхідно встановити в ньому охоронну систему. Отож, вам варто лише вибрати відповідну систему, враховуючи її особливості.

Найпростіший вид охорони, це постова охорона. Ви наймаєте сторожа, який буде постійно стежити за будинком, а при спробі порушника проникнути на територію, що охороняється, затримає або відлякає зловмисника. Але сторожа можна відвернути, обдурити або вступити з ним у змову.

09-09-15-foto-600x375-1

Система автономної сигналізації відлякує непрошених гостей сиреною. Додатково вона може включати світло в будинку, включити запис гавкоту собаки. Домовласники часто купують такі системи через їх простоту і низьку вартість. До складу системи входять всілякі датчики, звукові сповіщувачі, стробоспалахи. Управління здійснюється за допомогою брелока або клавіатури. Щоб повністю виключити випадкові спрацьовування охоронної системи, датчики спеціально налаштовуються на включення тільки від живих об’єктів, вагою понад 40 кг.

Установка систем відеоспостереження за прибудинковою територією і будинком дозволяє візуально контролювати спроби несанкціонованого проникнення на об’єкт, що охороняється, від порушників і зберігати записи. Якщо злочинець встигне піти до приїзду міліції, по відеозаписах можна встановити його особу. У комплект системи відеоспостереження входять відеокамери, відереєстратор, наприклад HDCVI http://vidimost.com/, монітор (в якості монітора може служити комп’ютер або телевізор), блок живлення. Існують спеціальні датчики, що дозволяють включати камери тільки у момент, коли відбувається якась подія.

GSM сигналізація при виявленні зловмисника на території відправить вам дзвінок на мобільний телефон або СМС повідомлення. Також можна налаштувати систему на відправлення сигналів тривоги на інші номери мобільних, наприклад, вашому сусідові, з яким у вас дружні стосунки. Він, у свою чергу, з дому може викликати міліцію. Але міліція може приїхати не відразу і злочинець піде. До того ж сигнал GSM можна заглушити за допомогою спеціального обладнання. Вибираючи систему GSM охорони, зверніть увагу на вбудований захист від навмисного глушіння сигналу. За допомогою GSM сигналізації можна, крім охорони, встановлювати температуру в будинку, прослуховувати приміщення, вести відеоспостереження та інші можливості.

Найбільш ефективна пультова охорона будинку. При спрацьовуванні датчиків, що сигналізують про проникнення зловмисника, по телефонній лінії зв’язку або радіоканалу на центральний пульт охорони надходить сигнал тривоги. Відразу на вказану адресу виїжджає опергрупа і приблизно через 10 хвилин вона на місці. Це збільшує шанси врятувати майно і затримати злочинця. У комплект такої системи охорони входять датчики, камери відеоспостереження, модулі GSM.

Зараз стає дуже популярною система «розумний дім». Це єдина система управління будинком, до якого входять інші системи: охоронна, пожежна, контролю доступу, відеоспостереження, протікання води, витоків природного газу, клімат-система. Ви, перебуваючи в будь-якому місці, вдома або на відпочинку, можете задавати необхідні режими роботи всіх систем. Наприклад, в режимі «підвищена небезпека» вікна в будинку закриються рольставнями, почнеться відеозапис того, що відбувається, включиться сирена.

Єдиний недолік «розумного будинку», його висока ціна. Ціна охоронної системи буде цілком залежати від її складності. Ще впливає на вартість охоронюваної площі вашої ділянки, будинку, кількість кімнат. Одна справа, коли датчики встановлюються тільки на доріжці, що веде до будинку, то витрати відповідно невеликі. При установці датчиків у всіх кімнатах, на прилеглій території з пристойною площею, і ціна буде чималою.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button