Поради

Яким повинен бути корисний протеїновий батончик

Протеїнові батончики широко використовуються в спортивному харчуванні. Вживають їх і люди, що сидять на дієті, з метою зниження ваги, формування красивого тіла. Вони є чудовою альтернативою солодощів, добре насичують, додають енергії. Однак, далеко не всі батончики, представлені на полицях магазину, дійсно корисні. Тут же https://fizi.com.ua/collections/protein можна замовити якісні продукти з доставкою додому.

Як правильно вибрати протеїновий батончик

Щоб вживання протеїнового батончика принесло користь організму, слід розуміти, що даний продукт має кілька різновидів. Батончик може бути висококалорійним, насиченим вуглеводами. Його рекомендується використовувати для перекусу до або під час тренувань людям, які активно займаються спортом. Така їжа додасть енергії, збалансує кількість білків і глюкози в крові, не допустить занепаду сил. Калорії під час посиленого тренування просто згорять.

Батончики низькокалорійні цілком можуть їсти люди, що сидять на дієтичному харчуванні. Однак, в цьому випадку варто звернути увагу на кількість цукру або цукрозамінника в складі. Краще віддати перевагу останньому варіанту. Високобілкові батончики споживаються людьми, які бажають швидко набрати м’язову масу. А білково-вуглеводні, де кількість білків і вуглеводів однаково, незамінні при збалансованому харчуванні. Такі продукти вживають спортсмени після тренувань, коли необхідно заповнити запас поживних речовин.

При бажанні схуднути, слід вибирати солодощі, де кількість вуглеводів не перевищує 25-30 гр. В іншому випадку про зниження маси тіла доведеться забути. Вміст білка в складі вказується у відсотках в розрахунку на сто грамів продукту. Тут необхідно розуміти, що вага самого батончика становить близько 60-65 грамів. При перерахунку в грами, білка на один виріб має припадати не менше 20 гр. Тільки тоді батончик можна вважати протеїновим.

Добре, якщо батончик виготовлений на основі казеїнового, молочного або сироваткового білка. Біологічна цінність їх велика, тому користь для організму буде значною. Краще вибирати продукт з клітковиною, яка покращує роботу шлунково-кишкового тракту, створює відчуття ситості на тривалий час. В якості підсолоджувачів рекомендується звернути увагу на ксиліт, еритритол, лактулозу. Це природні види цукру, які можуть без шкоди вживатися навіть діабетиками.

Залежно від виду протеїнового батончика в складі можуть знаходиться шматочки фруктів, горіхи, цільні зерна.

Неприпустимі речовини в складі

Що не повинно бути в корисному для організму протеїновому батончику:

  • величезної кількості калорій, що перевищують добову норму;
  • шкідливих жирових сполук – пальмової, ріпакової, соєвої олії;
  • великої кількості жиру – більше 2 гр на штуку;
  • цукру, фруктози, сиропу з кукурудзи або рису.

При виборі обов’язково варто звернути увагу на енергетичну цінність. Деякі батончики містять в собі майже добову норму калорій. Але, навіть низькокалорійний продукт повинен споживатися в обмежених кількостях – не більше двох штук в день, і тільки з урахуванням посиленої фізичної активності.

Грамотний вибір батончика в якості смачного перекусу дозволить не тільки знизити вагу і наростити м’язову масу, але і підвищити життєвий тонус, поліпшити самопочуття, незважаючи на обмеження в харчуванні. Хороший протеїновий батончик – це якісні калорії, необхідні організму, висока біологічна цінність продукту. А ще – це відмінна профілактика карієсу і благотворний вплив на роботі серцево-судинної системи.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button