Всесвіт

Інтерактивна карта показує історію Всесвіту від ранніх квазарів до Чумацького Шляху

Астрофізики з Університету Джона Хопкінса зібрали дані спостережень невеликої ділянки неба в інтерактивну карту спостережуваного Всесвіту. Вона показує 200 тис. галактик, розташованих відповідно до їх фактичного положення і забарвлення в реальні кольори.

У нижній частині карти розташована наша Галактика — Чумацький Шлях. Верхня частина карти утворює космічний мікрохвильовий фон, сформований під час Великого Вибуху і позначає межу спостережуваної частини Всесвіту. А між ними розташовано близько 200 тис.галактик і квазарів.

Карта спостережуваного Всесвіту. Зображення: Johns Hopkins University

Карта, побудована вченим, об’єднує дані про невелику ділянку Всесвіту — близько 10° від кругового огляду, зібрані протягом 15 років за допомогою телескопа, розташованого в обсерваторії Апач-Пойнт в Нью-Мексико.

У найближчій частині до Чумацького Шляху видно велику кількість блакитних спіральних галактик, що нагадують нашу Галактику. Далі розташовані еліптичні галактики – вони світяться яскравіше, а тому можуть бути знайдені на більшій відстані. У міру віддалення від спостерігача в минуле колір таких галактик змінюється на червоний через зміну довжини хвилі, викликаного розширенням Всесвіту (червоного зсуву).

Карта спостережуваного Всесвіту. Зображення: Johns Hopkins University

Найдальше видно квазари – активні ядра надмасивних чорних дір, світло від яких йшло до Землі більше 10 млрд світлових років. Повну карту можна побачити і завантажити на сайті проекту.

На цій карті ми лише точка в самому низу, лише один піксель. І коли я кажу “ми”, я маю на увазі нашу галактику, Чумацький шлях, який має мільярди зірок і планет. Ми звикли бачити астрономічні зображення, що показують одну галактику тут, одну галактику там або, можливо, групу галактик. Але те, що показує ця карта, — це зовсім інший масштаб. Бріс Менар, професор Університету Джона Хопкінса

Інтерактивна карта Всесвіту. Відео: Johns Hopkins University


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments