Земля

Ураган «Харві» пролив 127 мільярдів тонн води

Вчені зважили воду, яку пролив на Техас ураган «Харві» в серпні.

Дослідники підрахували, вимірявши тиск, вчинений на Землю, що ураган четвертої категорії зросив регіон 127 мільярдами тонн води. «Мене запитали, скільки це у стадіонах. Це 26 тисяч орлеанських Супердоумів (в нього вміщається майже 74,5 тисячі осіб)», — говорить Адріан Борса з Океанографічного інституту Скріппса (США).

«Харві», «Ірма» і «Марія» промчали через штати Мексиканської затоки США і Кариби, що призвело до масштабної повені, людських жертв і руйнувань. «Харві» спустошив частина узбережжя Техасу, так як зупинився, сконцентрувавши повені в дуже вузькому регіоні. Це одні з найбільш сильних опадів за всю зафіксовану історію ураганів.

Стандартні вимірювачі дощу заміряли до 1270 мм опадів. Але доктор Борса спробував більш широко оцінити масштаб злив «Харві» і з’ясувати наскільки Земля прогнулася, зреагувавши на вагу води. Мережа високоточних GPS-станцій зареєстрували вертикальне зміщення ґрунту. «Це як якщо ти сидиш на матраці — він стискається; коли встаєш, він піднімається назад. Земля поводиться як гумова подушка».

Американська метеорологічна асоціація повідомила про три екстремальні погодні події, які не сталися б без впливу зміни клімату, спричиненої людиною. Це рекордна глобальна температура в 2016 році; хвиля тепла в Азії в 2016 році і висока океанська температура, яку зафіксували біля узбережжя Аляски. Ці події сталися тому, що «ми створили новий клімат», говорить кліматолог Стефані Херрінґ з Національного управління океанічних і атмосферних досліджень.

У доповіді також говориться, що інші хвилі тепла по всьому світу стали більш інтенсивними через зміни клімату і що арктичне потепління було «найімовірніше» неможливо без нього. Знебарвлення коралів у Великому бар’єрному рифі і в інших морських екосистемах в Тихому океані також ускладнилося через антропогенне потепління океану.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button