Поради

З чого побудувати будинок: огляд сучасних матеріалів

Які матеріали пропонує сучасний будівельний ринок, і чи завжди добре – це значить дорого. складає вартість матеріалів та послуг.

власний будинок
© fainaidea.com

Керамічні блоки

Керамоблок – матеріал, який з’явився близько 30 років тому. Від звичайного щілинного цегли він відрізняється збільшеною кількістю пустот, складною формою і розміром, який перевищує класичний формат в 2-14 разів.

Творцями новинки стали австрійські інженери, які першими задумалися над тим, щоб збільшити цеглу, зменшити її вагу і поліпшити теплоізоляційні властивості. Їх послідовники пішли ще далі, додавши керамічному блоку додаткові порожнечі і пазо-гребневу систему для простоти кладки.

Плюси і мінуси керамічного блоку

До переваг матеріалу можна віднести хороші теплоощадні властивості, звукоізоляцію, великий формат, що забезпечує високу швидкість робіт, і невелика вага блоків.
Головні недоставки керамоблоків – зворотний бік достоїнств матеріалу. На жаль, збільшення пустотности блоку відразу позначається на його міцності. Кухонні меблі на таку стіну повісити не вийде. Доведеться робити армування.
Проблема номер два – то, що далеко не всі будівельники оволоділи тонкощами кладки по системі паз-гребінь, тому між керамоблоками швидко утворюються містки холоду, які призводять до руйнування кладки і появи тріщин. Третім значним недоліком є висока ціна. Куб керамоблока в порівнянні із звичайною цеглою коштує дорожче. Всьому виною – ускладнена технологія виробництва.

Газоблок

Будівельні блоки, до яких відносяться піноблоки, газобетонні і газосиликатні блоки – це ще новіший матеріал. Йому всього близько 20 років.
У складі пористих блоків використовуються пісок, цемент, гіпс і вода, різні добавки, які дозволяють впливати на технічні характеристики матеріалу, і алюмінієвий порошок, який відповідає за створення пір. Ціна кладки газобетону складає 600 грн.1м3

Плюси і мінуси пористих блоків

Будівельники цінують блоки за невелику вагу, великий формат, низьку теплопровідність і хорошу звукоізоляцію. Однак існує чимало людей, які по відношенню до матеріалу налаштовані категорично.
Перше місце в списку недоліків займає низька марка міцності. Як ми вже з’ясували, теплопровідність і міцність – залежать один від одного. Чим краще матеріал зберігає тепло, тим більше в ньому пустот, значить міцним він бути не може. Якщо ви купили газоблок, будьте готові викласти кругленьку суму за армування.
Крім того, комірчасті блоки легко намокають і довго сохнуть. Це загрожує появою в домі грибка і цвілі.
Екологічність такого матеріалу давно поставлена ??під сумнів у багатьох європейських країнах. Через алюмінієвої пудри, що входить до складу пористих блоків, його заборонили використовувати в Німеччині для будівництва житлових і громадських приміщень.

Цегла

Цегла (нім. Ziegel < лат. tegula, пор. «тигель») — штучний камінь форми паралелепіпеда, виготовлений з мінеральних матеріалів та підданий термічній обробці, що застосовується як будівельний матеріал. Виготовляється з натуральної сировини: глини, яка при випалюванні дає насичений червоний колір. Вартість кладки стін із цегли складає 1500 грн.1м3 -(чорнова кладка), кладка клінкерної цегли – 8 грн.1шт.

Плюси і мінуси цегли

Цегла славиться своєю екологічністю, міцністю і зручним розміром. Має високу теплопровідність та морозостійкість, хороша звукоізоляція і доступна вартість.
Єдине, в чому цегла програє своїм великогабаритним конкурентам – це швидкість кладки. Але чи так це важливо?

Компаніям, які займаються продажем будівельного матеріалу вигідніше запропонувати клієнту те, що коштує дорожче, а будівельним компаніям то, з чого легше і швидше будувати.

Порівнюючи плюси і мінуси різних стінових матеріалів, ми давно прийшли до висновку, що поки не існує нічого дешевше і краще, ніж цегла. Подвійна цегла лише дозволив збільшити швидкість кладки і знизити собівартість матеріалу. А, якщо це так, то навіщо платити більше?

З чого будувати будинок – кожен вирішує сам, але пам’ятайте, ваш будинок – ваша фортеця, і скільки вона простоїть залежить тільки від вашого вибору.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button