Поради

Екскаватори: види, характеристики, застосування

Екскаватори відносяться до спеціальної землерийної техніки, яка застосовується для виконання різних будівельно-земляних робіт. Проста конструкція складається з ходового устаткування, кабіни оператора, блоку з ковшем. Відмінною особливістю цієї спецтехніки є наявність робочого поворотного органу. Надійна компанія МПП Модус пропонує різні типи екскаваторів з гарантією якості та за доступною вартістю.

екскавтори

Екскаватори: основні види та особливості

Залежно від цільового призначення екскаватори поділяються на такі типи, а саме:

• універсальні;

• шахтні;

• кар’єрні.

Універсальні екскаватори, як правило, застосовуються на будівельних майданчиках. Вони відрізняються хорошою маневреністю і продуктивністю, середніми габаритними розмірами і надійною конструкцією. Шахтні використовуються у шахтах, тунелях та інших місцях зі стисненими умовами праці завдяки невеликим габаритам і маневреності.

Особливістю кар’єрних екскаваторів є наявність великого ковша, що дозволяє прискорити процес виконання робіт, при цьому вони можуть бути різних габаритів. Перейшовши за посиланням https://modus.kiev.ua/catalog/excavators/, можна ознайомитися з іншими видами екскаваторів, враховуючи тип ходової частини.

З урахуванням типу шасі вони поділяються на гусеничні і колісні. Гусеничні моделі призначені для переміщення по рихлому і болотистому ґрунті, бездоріжжю і непідготовленим будмайданчикам.

Колісні оптимально підходять для переміщення по міським асфальтованим дорогам, при цьому вони не шумлять і не пошкоджують асфальт. В залежності від принципу роботи екскаватори бувають безперервної та циклічної дії. Цей параметр впливає на продуктивність і швидкість виконання робіт.

Наприклад, техніка циклічної дії має один ківш, а робота виконується за принципом «набрав – переніс – викинув». Моделі безперервної дії мають кілька ковшів на роторному робочому органі, який постійно обертається. В результаті робота виконується безперервно.

Основні технічні характеристики

При виборі екскаватора необхідно звертати увагу на такі основні технічні характеристики як тип ходової частини, принцип роботи, місткість ковша, швидкість пересування, потужність і продуктивність, вага та габаритні розміри силової установки.

Кабіна оператора повинна бути зручною і комфортною, в ній робітник проводить багато робочого часу. З неї він керує процесом, направляє ківш для захоплення ґрунту або іншого матеріалу.

На будь-яку модель екскаватора можна підібрати певне змінне обладнання, що дозволяє розширити цільове застосування спецтехніки. Це можуть бути стріли, розпушувачі, ручки, гаки, щогли та інші робочі інструменти. Це незамінна спецтехніка в будівництві, дорожньо-транспортній галузі, комунальному господарстві за рахунок багатофункціональності, надійності, довговічності, універсальності використання.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button