Технології

З’явився прототип сезонної батареї. Вона може збирати енергію навесні і віддавати восени

Автори нової роботи створили батарею з розплавленої солі: вони запропонували за допомогою свого пристрою зберігати енергію по сезонах.

Вчені створили батарею для електромережі, яка накопичує енергію протягом декількох місяців і не втрачає більшу частину своєї ємності.

Вони назвали її батареєю з циклом заморожування-відтавання. Вона може довго зберігати енергію, щоб потім використовувати її. За словами дослідників, це крок до нового типу батарей, які можна використовувати для сезонного зберігання: економити енергію в один час року, наприклад, навесні, і витрачати її в інше, наприклад, восени.

“Наша батарея використовує технологію тривалого зберігання енергії. Такі розробки важливі, щоб підвищити стійкість мережі при використанні великої кількості поновлюваних джерел енергії. Це дослідження – важливий крок на шляху вирішення проблеми сезонного зберігання енергії”, – говорить Імре Гюк, директор у відділі зберігання енергії в управлінні енергетики Міністерства енергетики

Ще такі батареї поліпшать роботу комунальних служб: вони зможуть знизити перебої в подачі електроенергії. Це актуально, наприклад, після різних кліматичних лих-штормів, ураганів, пожеж.

Спочатку акумулятор заряджається, коли його нагрівають до 180 °C-іони вільно проходять через рідкий електроліт і створюється хімічна енергія. Потім батарея охолоджується до кімнатної температури. Електроліт стає твердим, а іони, що передають енергію, залишаються майже нерухомими. Для повторної активізації роботи, батарею потрібно знову нагріти.

Під час цього процесу батарея буквально замерзає і відтає. Це можливо завдяки тому, що в якості електроліту використовували розплавлену сіль. Матеріал стає рідким при більш високих температурах, але твердим при кімнатній температурі.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button