Технології

Місячне світло допомагає НАСА підвищити точність супутникових спостережень

НАСА повідомило про успішний запуск приладу Аir-LUSI, призначеного для вимірювання кількості світла, відбитого Місяцем. Телескоп, розміщений на борту літака, допомагає підвищити точність і узгодженість даних супутників, що спостерігають за Землею.

Close Up of the Moon Фото Від Bill Roque’s Images

Аir-LUSI – це телескоп, який визначає кількість світла, відбитого від місячної поверхні. Світло, зібране телескопом, потрапляє в інтегруючу сферу, яка направляє його на спектрометр, поміщений в герметичний корпус. У такій конструкції умови вимірювань (температура і тиск) залишаються незмінними.

Аir-LUSI встановлюється на борту літака ER-2, який піднімається в стратосферу на висоту понад 21 тис. км. збір даних на великій висоті, як відзначають в НАСА, дозволяє уникнути впливу земної атмосфери, яка може розсіювати і поглинати сонячне світло. Дослідники кажуть, що похибка в даних, отриманих на борту літака ER-2, складається менше 1%.

При цьому, як заявили в НАСА, на відміну від приладів, що запускаються на орбіту, Аir-LUSI можна використовувати для вивчення світла в різні фази Місяця. Крім того, датчики можна перевіряти, калібрувати і при необхідності налаштовувати між польотами.

“Місяць надзвичайно стабільний і не схильний до суттєвого впливу земних факторів, таких як клімат. Це робить його хорошим інструментом для калібрування, незалежним еталоном, за допомогою якого ми можемо налаштувати наші прилади і подивитися, що відбувається з нашою планетою», — сказав головний дослідник проєкту air-LUSI Кевін Терпі, професор Університету Меріленда.

Фото: Кевін Терпі, НАСА

Пробний запуск air-LUSI відбувся ще в 2019 році, проте відтоді прилад був доопрацьований для підвищення точності вимірювань. Розробники змінили конструкцію інтегруючої сфери, щоб усунути вплив зміни температури на висоті. Нові дані були отримані з 12 по 16 березня: дослідники аналізували місячне світло протягом чотирьох днів перед повним місяцем.

Як відзначають в НАСА, дані, зібрані в 2019 і 2022 роках, допоможуть зробити більш узгодженими результати супутникових спостережень за Землею в різних світлових діапазонах (від ультрафіолетового до ближнього інфрачервоного). Крім того, єдиний стандарт спростить порівняння і точність інтерпретації поточних і майбутніх досліджень.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button