Поради

З луком на рибу. Що таке боуфішінг?

Цікавим, оригінальним способом лову риби є боуфішінг, який передбачає використання метальних знарядь. Це стріли, арбалет, лук. Таким чином, можна ловити велику рибу, але тільки недалеко від берегової лінії – на мілководді або ділянках з глибокими водами. Продаються якісні луки для риболовлі в Інтернет-магазині за доступними цінами.

Що потрібно для занять боуфішінгом?

Буде потрібно наступне спорядження:

• традиційний або блочний лук, арбалет, компаунда;
• котушка – з рукояткою, простої або складної конструкції;
• човен-плоскодонка, якщо передбачається відплисти від берега і полювання з судна;
• рукавички, щоб захистити руки під час стрілянини;
• поляризаційні окуляри;
• спеціальний костюм рибалки або хоча б високі, непромокальні чоботи.

Конструкція котушки вибирається рибалкою за своїм бажанням. Наявність досвіду дозволяє кожному з них визначитися, з яким типом котушки виходить краще працювати. Також, завзяті рибалки приділяють увагу місткості шпулі, на яку намотується волосінь.

У спорядженні для боуфішінга використовуються нейлонові або лавсанові шнури, які замінять звичайну волосінь, що володіють яскравим забарвленням. Такі шнури помітні здалеку. Вони витримують значне навантаження, відрізняються надійністю.

Як метальний елемент використовуються цільні стріли, що не мають оперення. Виготовляють їх з пластику. В обов’язковому порядку стріли повинні мати спеціальні щербини на кінцях, що дозволить їм утримувати рибу.

Так само не варто забувати про чохли. Багатьох приваблює чохол для лука Legend, вважаючи ідеальним співвідношення ціна-якість.

Технічні моменти боуфішінга

Сама по собі техніка лову риби таким способом проста. Досить спробувати кілька разів, щоб стати завзятим прихильником боуфішінга. Однак, і тут слід підійти ретельно до деяких технічних моментів. Наприклад, рибалці варто визначитися, що вибрати – лук або арбалет? Лук простіше за своєю конструкцією, але вимагає наявності деяких навичок. Арбалет складніший за своєю суттю, але використання його під час лову риби досить просте. Тому, новачкам все ж краще зупинитися на арбалеті.

Також варто розуміти, що вода володіє певним коефіцієнтом заломлення. Тобто, людина бачить предмет, що знаходиться у воді не зовсім там, де він знаходиться насправді. Тому, при боуфішінге дуже важливо освоїти техніку прицілювання. В іншому випадку, рибалка не вдасться, навіть якщо риба буде перебувати на малій глибині. І, завжди слід правильно вибирати ціль. Запущена стріла володіє достатньою потужністю, щоб розірвати повністю невелику за розміром рибу або відірвати у неї хвіст. Також, завжди є ризик потрапляння в жовчний міхур. Досвідчені рибалки, що спеціалізуються на боуфішінге, радять завжди цілитися точно в голову.

Яку рибу можна зловити таким способом?

У прісних водоймах, по типу класичної риболовлі, таким способом можна ловити:

• великих сомів і минів;
• коропів, що вважають за краще в літню спеку грітися у водній поверхні;
• товстолобика – дуже любить теплу воду, сонце і спеку, що змушує його жити в цю пору року також на поверхні води;
• щуку, що мешкає в берегових заростях;
• головня, якого можна ловити не тільки з човна, але і з берега, оскільки він любить перебувати у прибережній, обривистій зоні.

Методом боуфішінга можна полювати на скатів і акул. Навіть на невеликих алігаторів, в країнах, де немає заборони. Це дуже цікаво, приносить масу незабутніх вражень і емоцій! Корисні рибальські поради допоможуть вам освоїти боуфішінг.

Боуфішінг – це надзвичайно динамічний спосіб лову риби, який найбільш близький до полювання. Таким чином, він є чимось середнім між риболовлею і полюванням – найбільш захоплюючими і улюбленими чоловічими заняттями.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button