Наука

З малярійними комарами будуть боротися за допомогою соку буряка. Він замінить пестициди

Дослідники заявили, що вони знайшли екологічно чистий спосіб знищення комарів, які передають малярію.

Вчені зі Швеції знайшли новий екологічно чистий спосіб знищення комарів виду Anopheles, що передають малярію. Автори заснували компанію, щоб перетворити своє відкриття в комерційне виробництво.

Вони вважають, що це гідна альтернатива пестицидам, які в цей час використовуються для знищення комарів. Цей спосіб боротьби з комахами завдає шкоди людям і навколишньому середовищу.

Новий спосіб боротьби виглядає як буряковий сік, просочений токсинами, що вбивають комарів. У сік додають молекули, який робить людей, заражених малярією, такими привабливими для цих комах.

“Якщо ми додамо цю молекулу в будь-який інший розчин, ми зробимо його розчин дуже привабливим для комарів”, – говорить Ноушин Емамі, біолог в області молекулярних інфекцій зі Стокгольмського університету.

У грудні 2021 року ВООЗ повідомила про 241 млн нових випадків малярії. У 2020 році їх було 219 млн, 96% з яких відбулися в Африці. На частку дітей у віці до п’яти років припадає близько 80% смертей.

Якщо людина захворіла на малярію, вона наражає на небезпеку не тільки себе, а й інших людей. Оскільки стає привабливим для малярійних комарів, які потім передають паразита все більшій кількості людей.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button