Наука

Нова система доставки ліків зробить хіміотерапію від раку ефективнішою

Учені розробили нову систему адресної доставки ліків. Вона знизить кількість побічних ефектів для пацієнта і зробить терапію більш ефективною.

Дослідники розробили першу систему доставки зв’язки антитіло-ліки на основі метал-органічної каркасної структури (MOF). Як повідомляють автори дослідження, вона допоможе оцінювати ефективність різних методів лікування раку, серцево-судинних та аутоімунних захворювань.

Нова система доставки ліків зробить хіміотерапію від раку більш ефективною
Схематична ілюстрація нових кристалів антитіл до MOF та їх здатності шукати ракові клітини, виявляти їх та доставляти сильнодіючі ліки з безпрецедентною точністю. Надано: д-р Франческо Карраро та професор Паоло Фалькаро.

Тепер до антитіл можна прикріпити штучний кристал і зарядити його сильнодіючими ліками або візуалізують агентами. Він з високою точністю знаходить хвору клітину, що зменшує побічні ефекти для пацієнта. Металоорганічний каркас, суміш іонів металу (цинку) і карбонату, а також невелика органічна молекула (імідазол, безбарвна тверда сполука, розчинна у воді) утримують корисне навантаження, яке прикріплюється до антитіла, а також можуть діяти як резервуар для корисних речовин, наприклад, ліків.

“Цей метод дає можливість персоналізувати лікування та, враховуючи можливу точність, може в кінцевому підсумку змінити поточне дозування, необхідне для пацієнтів, що призведе до меншої кількості побічних ефектів та здешевлення лікування”, – говорить професор Хагемейєр, співавтор дослідження

Дослідження in vitro показало: вони руйнуються, доставляючи ліки в бажану область, коли кристали антитіл до MOF зв’язуються з їхніми раковими клітинами – мішенями та при впливі на них низького pH у клітинах. Зараз всього 0,01% хіміотерапії досягає ракових тканин, новий революційний новий метод може підвищити ефективність ліків від раку.

Автори розробки – вчені з Австралійського центру хвороб крові при Університеті Монаша, які працювали у співпраці з експертами Технічного Університету Граца (Австрія). Результати дослідження  Advanced Materials.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button