Гумор

За 40 років ноги британців виросли на два розміри

Британські вчені з’ясували, що за минулі 40 років розмір ніг у жителів країни збільшився в середньому на два розміри. При цьому самі британці це не визнають і часто носять менше, ніж необхідно, взуття.

Дослідження було проведене вченими з Подіатричного коледжу в графстві Кент (подіатріяодин з розділів медицини, пов’язаних з ортопедією). Вивчивши дані більш ніж 2 тисяч дорослих жителів країни, вчені прийшли до висновку, що до середини 2010-х років типова британка мала шостий розмір ноги — 36 за європейською системою розмірів взуття для жінок, тоді як у 1970-х роках середнім розміром вважався четвертий (35). Для чоловіків ці показники складають десятий (43 за європейською системою розмірів взуття для чоловіків) та восьмий (41) розміри відповідно.

Така зміна пов’язана зі загальним збільшенням маси та зросту людей, що спостерігається у Великобританії та багатьох інших країнах протягом останніх десятиліть. Тому стають більшими і ступні, яким необхідно підтримувати тіло.

Багато британців зізналися, що розмір їх ніг збільшувався і в дорослому віці, що пов’язано з набором зайвої маси. Проте дев’ять з десяти мешканок Сполученого Королівства відмовляються купувати взуття відповідного розміру, вважаючи маленьку ступню жіночною та елегантною.

Вчені з ортопедичного коледжу підкреслюють, що ступні людей стали більшими не тільки в довжину, але і в ширину. Вони закликають виробників взуття звернути увагу на цей факт, оскільки неправильно підібране взуття призводить до безлічі захворювань.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button