Земля

Загадковий «Міст Адама» між Індією і Шрі-Ланкою

Індійські археологи мають намір детально вивчити низку мілин між Шрі-Ланкою і Індією, яку мусульмани називають «Адамовим мостом», а індуїсти — «Мостом Рами», і відповісти на запитання про його походження.


Згідно з епосу «Рамаяна», правитель Рама наказав спорудити міст для того, щоб відправитися на Шрі-Ланку на битву з демоном Раваною, який викрав Сіту, кохану царя. Індуїсти вважають об’єкт священним. Перешийок фігурує також в ісламських легендах — саме по ньому вигнаний з раю Адам перейшов з острова на материк і попрямував на зустріч з Євою.

«Немає жодних археологічних доказів, що «Міст Рами» — рукотворний. Є тільки релігійний аспект», — зазначає екс-глава Індійського ради історичних досліджень Дейанат Тріпаті.

У свою чергу, підводний археолог Алок Тріпаті вважає, що «Міст Рами» — все ж рукотворний об’єкт. Перешийок, на його думку, могли звести представники стародавньої цивілізації, яка приблизно чотири тисячі років тому під натиском арійських племен була змушена тікати з півострова Індостан на Шрі-Ланку.

«Але без польових робіт не можна нічого сказати», — підкреслює дослідник.

Алок Тріпаті очолить підводну експедицію археологів, яку Індійська рада історичних досліджень відправить цього літа, щоб зрозуміти походження перешийка. Раніше роботи кілька разів відкладалися. Так, у 2005 році проект скасували через масові протести віруючих, а в 2013 році через загрозу цунамі.

Зараз влада Індії хоче поглибити «Міст Рами», щоб полегшити судноплавство. Але проти цього протестують індуїсти, які становлять більшість населення країни.

Кнопка «Наверх»
Закрыть