Земля

Загадковий “Міст Адама” між Індією і Шрі-Ланкою

Індійські археологи мають намір детально вивчити низку мілин між Шрі-Ланкою і Індією, яку мусульмани називають “Адамовим мостом”, а індуїсти — “Мостом Рами”, і відповісти на запитання про його походження.


Згідно з епосу “Рамаяна”, правитель Рама наказав спорудити міст для того, щоб відправитися на Шрі-Ланку на битву з демоном Раваною, який викрав Сіту, кохану царя. Індуїсти вважають об’єкт священним. Перешийок фігурує також в ісламських легендах — саме по ньому вигнаний з раю Адам перейшов з острова на материк і попрямував на зустріч з Євою.

“Немає жодних археологічних доказів, що “Міст Рами” — рукотворний. Є тільки релігійний аспект”, — зазначає екс-глава Індійського ради історичних досліджень Дейанат Тріпаті.

У свою чергу, підводний археолог Алок Тріпаті вважає, що “Міст Рами” — все ж рукотворний об’єкт. Перешийок, на його думку, могли звести представники стародавньої цивілізації, яка приблизно чотири тисячі років тому під натиском арійських племен була змушена тікати з півострова Індостан на Шрі-Ланку.

“Але без польових робіт не можна нічого сказати”, — підкреслює дослідник.

Алок Тріпаті очолить підводну експедицію археологів, яку Індійська рада історичних досліджень відправить цього літа, щоб зрозуміти походження перешийка. Раніше роботи кілька разів відкладалися. Так, у 2005 році проект скасували через масові протести віруючих, а в 2013 році через загрозу цунамі.

Зараз влада Індії хоче поглибити “Міст Рами”, щоб полегшити судноплавство. Але проти цього протестують індуїсти, які становлять більшість населення країни.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button