Здоров'я

Загроза зміни клімату впливає на психічне здоров’я

У новому дослідженні вчені з Університету Арізони вирішили розглянути питання сприйняття людьми загрози глобальної зміни клімату, його впливу на психічне здоров’я. Вони прийшли до висновку, що переживання з приводу цього явища можуть призводити навіть до депресії.

Дослідники виявили, що, хоча деякі люди мало турбуються про зміну клімату Землі, інші переживають високий рівень стресу і навіть депресію.

Найчастіше дослідження вивчають екологічні наслідки зміни клімату, але набагато менше вчених розглянуло його психологічний вплив на людей.

Сабріна Хелм, ад’юнкт-професор сімейної та споживчої науки, виявила, що психологічні реакції на зміну клімату, мабуть, розрізняються залежно від того, на скільки люди стурбовані станом навколишнього середовища: найбільш стурбовані стосовно тварин і рослин, відчувають найбільший стрес.

Онлайн-опитування 342 батьків маленьких дітей показав, що ті, хто повідомляв про високий рівень біосферного занепокоєння, найбільше приділяли уваги глобальної зміни клімату і частіше мали симптоми депресії. Однак серед тих, чиї інтереси були більш егоїстичні або альтруїстичні, стурбованих з цього приводу в рази менше.

Люди, що переживають на тему глобальних кліматичних змін також частіше беруть участь у заходах, спрямованих на захист навколишнього середовища, наприклад, в економії енергії.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button