Екологія

Закислення океану в 2021 році досягло максимуму

Вчені вважають, що це вперше за останні 26 тисяч років.

У своєму щорічному Звіті про стан глобального клімату Всесвітня Метеорологічна Організація ООН заявила, що на тлі кліматичної кризи у Світовому океані відбуваються екстремальні хімічні процеси.

Найсильніше за всю історію спостережень закислення відбулося через те, що океани постійно поглинають величезну кількість парникових газів, які і змінюють хімічний склад води. Згідно з даними Copernicus Marine Environment Monitoring Service, в 2021 році рівень закислення океану склав 8.05 pH.

Ця ж обставина призвела до того, що за останні 20 років Світовий океан нагрівався помітно швидше, і до 2021 року температура води досягла рекордних значень. Вчені відзначають, що в перспективі очікується подальше підвищення температури води.

Закислення океану і потепління води надає згубний вплив і на глибоководні види коралів, і на тисячі видів підводних організмів — від фітопланктону до великих китоподібних.

Висока концентрація тепла в океані також провокує підвищення рівня моря, який вже в 2021 році досяг нової позначки, піднявшись на 10 сантиметрів в порівнянні з показником 1993 року. У ВМО заявили, що цей процес піддає загрозі сотні мільйонів прибережних жителів, провокує ерозію пляжів і збільшує руйнівну силу ураганів і циклонів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button