Технології

В Австралії придумали, як генерувати сонячну енергію вночі

“Нічна” сонячна енергетика все ще знаходиться на ранніх стадіях розвитку.

Вчені з Університету Нового Південного Уельсу (UNSW) в Австралії знайшли спосіб “вловлювати” енергію, яка витікає з Землі вночі, що дозволить використовувати сонячну енергію після заходу сонця.

Вони використали терморадіаційний діод для захоплення інфрачервоного випромінювання, коли тепло поглинене землею вдень виходить на поверхню, а потім перетворюється на електроенергію, повідомляє Euronews.

“Це може означати можливість досягнення кінцевої мрії про відновлювану енергію: виробництво електроенергії без перерв із заходом сонця”, – стверджують дослідники.

Нед Екінс-Даукс, провідний дослідник команд, пояснив, що як звичайне, так і нічне сонячне світло залежать від потоку енергії від гарячих до холодних областей. Для звичайної сонячної енергії, сонце є джерелом тепла, а відносно прохолодна сонячна панель забезпечує поглинання холоду, що дозволяє виробляти електроенергію.

“Вночі Земля є порівняно теплим тілом, а величезна порожнеча космосу надзвичайно холодна. За тими ж принципами термодинаміки можна також виробляти електрику з цієї різниці температур: випромінювання інфрачервоного світла в космос”, – додав він.

“Нічна” сонячна енергетика все ще знаходиться на ранніх стадіях розвитку. Так кількість енергії, виробленої дослідниками UNSW, була дуже невеликою, приблизно еквівалентною 0,001% звичайної сонячної батареї. Проте інвестиції можуть підвищити ефективність технології до 10%.

Інші команди по всьому світу також працюють над розробкою нічної сонячної енергії, зокрема Стенфордські вчені розробляють іншу техніку, щоб “ловити” земне світло.

Доктор Майкл Нільсен, співавтор дослідження UNSW, стверджує, що концепція має величезний потенціал.

“Використовуючи наші знання про те, як проєктувати й оптимізувати сонячні батареї, а також запозичуючи матеріали з існуючої спільноти фотоприймачів середнього інфрачервоного діапазону, ми сподіваємося на швидкий прогрес у реалізації мрії про сонячну енергію вночі!”, – додав він.

Натхнення: ecopolitic.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button