Земля

Земля втратить біокірки до 2070 року. Це викличе глобальний викид пилу

Втрата біокірки через глобальне потепління може призвести до додаткового викиду пилу в атмосферу на 15% до 2070 року. Стаття про це опублікована в журналі Nature Geoscience.

Дослідники виявили, що біокірки в цей час запобігають викиду в атмосферу приблизно 700 тераграм пилу щороку, що. Це скорочує викиди на 55% у порівнянні з тим, якби в світі не було біокірок взагалі.

Динаміка пилових викидів в атмосферу

Кліматична модель показала, що глобальне потепління веде до скорочення біокірки до такої міри, що глобальні викиди пилу збільшаться на 15% до 2070 року. В цей час невідомо, який вплив збільшення викидів пилу може мати на планету в цілому або які місця зазнають найбільшого впливу. Попередні дослідження показали, що пил в атмосфері розсіює сонячне випромінювання, а також відіграє важливу роль в утворенні льоду і хмар. Також було виявлено, що частинки пилу переносять поживні речовини на великі відстані, а в деяких випадках навіть бактерії і віруси.

Біологічні грунтові кірки (біокірки) являють собою сухі, але не піщані ділянки суші. Замість цього верхній шар грунту містить спільноту не судинних рослин, мікробів та лишайників. Разом вони зміцнюють і запобігають викиду грунту в атмосферу. Дослідники припускають, що вони порівнянні з живою шкірою, покриваючи до 12% всіх поверхонь суші в усьому світі.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button