Наука

Згідно з новими даними, COVID-19 зменшує кількість сірої речовини в мозку

Нове дослідження показало, що навіть легка форма COVID-19 може викликати значну втрату сірої речовини в головному мозку.

Image by mohamed Hassan from Pixabay

У дослідженні, опублікованому на сервері препринтів medRxiv і поки не пройшов рецензування, вчені задокументували зміни в головному мозку сотень пацієнтів, які пройшли магнітно-резонансну томографію (МРТ) як до, так і після зараження коронавірусів.

Вчені використовували результати сканування мозку з бази даних UK Biobank, а потім запросили 782 добровольців на повторне сканування. З них 394 людини перехворіли коронавірусів в проміжку між двома скануваннями, а решта 388 – не хворіли.

Дослідники виявили, що у людей, інфікованих COVID-19, спостерігалася помітна втрата сірої речовини в лівій парагіпокампальній звивині, лівій орбітофронтальній корі і лівій островковій частині. Уражені ділянки мозку відповідають за пам’ять і емоційні реакції, а також за нюх і смак. У людей, які не хворіли, подібних змін не було виявлено.

У другій частині дослідження вчені порівняли результати МРТ мозку пацієнтів з COVID-19, які були госпіталізовані, з тими, хто перехворів у легкій формі. Дослідники стверджують, що різниця була незначною. Це вказує на те, що навіть легка форма коронавірусу може вплинути на мозок.

Вчені відзначають, що для визначення довгострокових перспектив зміни мозку після COVID-19 необхідні додаткові дослідження.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button