Наука

Вчені дізналися причину еволюції людства

Британські вчені провели масштабне дослідження і дізналися нові відомості про розвиток людства. Виявилося, що процес еволюції людей тісно пов’язаний з початком активного вирощування зернових культур, що призвело до серйозних змін в організмі.

Учені з Великобританії вивчили ДНК понад 25 тисяч осіб з різних країн світу та зробили безліч важливих відкриттів. В ході вивчення вони також проаналізували зразки генів шимпанзе, неандертальців і денисовців. Фахівці дізналися, що серйозні зміни в організмі людини почалися після її переходу до осілого життя і вирощуванню зернових культур. Це відбулося в епоху неоліту і серйозно вплинуло на раціон людини. У результаті організм почав отримувати велику кількість вуглеводів, з-за чого з’явилася необхідність у контролі рівня цукру в крові.

Вивчення ДНК дозволило виявити відповідний ген, який відповідає за ці процеси. Мова йде про CLTCL1, він є у людей у двох версіях. Перша захищає людину від проблем з рівнем цукру в крові і робить його менш сприйнятливим до всіх видів діабету, а другий – навпаки.

Таким чином вчені встановили, що вживання зернових культур дозволило людині еволюціонувати і стати більш пристосованою і всеїдною. Саме з того часу організм людей може контролювати рівень цукру в крові, що дозволяє людині без серйозних наслідків для здоров’я вдаватися до різних дієт.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button