Наука

Згідно з прогнозами вчених, пандемія може закінчитися на початку літа

У ПАР, де Омікрон був зареєстрований в листопаді, захворюваність різко пішла на спад. Американський імунолог Ентоні Фаучі припустив, що пандемія переходить в стадію ендемії. Згідно з прогнозом Інституту показників і оцінки здоров’я медичної школи Вашингтонського університету пік захворюваності Омікрон-варіантом припаде на лютий. Потім піде різкий спад.

Сьогодні, через вісім тижнів після того, як дослідники ПАР виявили Омікрон-варіант, хвиля інфекцій в цій країні знизилася так само різко, як і виросла. Окрім того, Південна Африка пережила четверту хвилю COVID-19, практично ніяк не порушуючи життя людей. Кореспондент CBS News повідомляє, що в передмісті Йоганнесбурга ресторани знову переповнені, на вулицях — пробки, а місто все в русі. Омікрон-варіант поширився по ПАР дуже швидко. 12 грудня було зареєстровано понад 30 тисяч інфікованих (на початок хвилі Омікрон-варіанту реєструвалося 200-300 випадків). Але на 18 січня в ПАР кількість інфікованих становить близько 3000 випадків на день, і останні дні стійко знижується.

Американський імунолог Ентоні Фаучі, відомий своїми жорсткими прогнозами, припустив, що пандемія переходить в м’яку стадію ендемії (тобто SARS-CoV-2 в Омікрон-варіанті наближається до сезонного грипу). Фаучі сказав: «але це буде мати місце тільки в тому випадку, якщо ми не отримаємо ще один штам, який вислизає від імунної відповіді. Нам пощастило, що Омікрон не володіє деякими характеристиками дельти”. Але вчений підкреслив, що величезна кількість інфікованих, все одно несе великі проблеми, навіть такої порівняно низької патогенності.

Інституту показників та оцінки здоров’я медичної школи Вашингтонського університету (The Institute for Health Metrics and Evaluation; IHME) опублікував прогноз розвитку пандемії на наступні пів року. Прогноз дано і по світу в цілому по окремих країнах. Прогноз по країнах заснований на офіційній статистиці цих країн, а ось глобальний прогноз розраховується інакше. Тут статистика окремих країн враховується, як деякі базові показники, але аналітики будують прогноз і з урахуванням тестів антитіл, і оцінюють число безсимптомних і нетестованих випадків. Так що глобальні дані в прогнозах IHME – це не сума всіх показників по країнах, а в кілька разів вище. Згідно з глобальною оцінкою IHME пік захворюваності COVID – 19 і Омікрон-варіантом вже пройдено 9 січня: 132 мільйони інфікованих в день. І зараз вже почався глобальний спад. Оцінка на 19 січня — 100 мільйонів. До кінця травня прогноз дає близько 1 мільйона інфікованих в день (у тому числі безсимптомних) і зниження триватиме.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button