Наука

Названа основна причина хвороби легенів: вона не пов’язана з курінням

У дослідженні брали участь 1 647 осіб з хронічною обструктивною хворобою легенів. Результати роботи опубліковані в журналі SLEEP.

Image @sciencephotolibrary from Canva

Дослідження, проведене вченими з Каліфорнійського університету в Сан-Франциско, довело – погана якість сну може чинити значний негативний вплив на прогресуюче захворювання легенів. Навіть більшою мірою, ніж куріння.

У дослідження брали участь 1 647 осіб, у всіх лікарі підтвердили ХОХЛ — хронічну обструктивну хворобу легень. Станом на 2019 рік це третя причина смерті по всьому світі, від якої померли 3,23 млн осіб. Протягом цього періоду дослідники відстежували спалахи короткочасного погіршення симптомів у пацієнтів з хронічною обструктивною хворобою легенів (ХОХЛ) протягом трьох років і порівнювали їх частоту з самооцінкою даних про якість сну.

Результати дослідження показали, що недостатній сон збільшує ризик загострення до 95% в порівнянні з людьми, які добре сплять. Провідний автор дослідження Аарон Боуг заявив, що це пояснює дані ВООЗ по ХОХЛ. Згідно з даними, близько 90% випадків смерті від ХОХЛ серед людей старше 70 років реєструється в країнах з низьким і середнім рівнем доходу.

“Жителі країн і районів з низьким доходом можуть жити з декількома сусідами по кімнаті, або у них менш зручні умови для сну, наприклад, на дивані. Або у них робота з непостійним графіком, що призводить до порушення сну, — зазначив учений. — Дослідження показують, що позбавлення сну пов’язане зі зниженням кількості борються з інфекцією антитіл і захисних цитокінів», – уклав він.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments