Наука

З’ясувалося, ким була мати Леонардо да Вінчі

Вивчення сімейної історії да Вінчі ускладнюється тим, що дотепер вдавалося простежити тільки родовід його батька.

Згідно з новим аналізом документів майже 600-річної давності, мати Леонардо да Вінчі викрали і поневолили, коли вона була підлітком і жила на Кавказі. Її продали і відправили в Італію.

Згідно з документами, виявленими італійським істориком, мати да Вінчі, Катерину, викрали і вивезли з її будинку у Чорного моря в Черкесії, перш ніж відправити до Венеції.

Якщо дані точні, значить, Леонардо да Вінчі, який вважається одним з найбільших художників і вчених епохи Відродження, був італійцем лише наполовину. Карло Вечче, професор італійської літератури в Університеті L’Orientale в Неаполі, використовував це відкриття як сюжет історичного роману. Книга — під назвою «Il Sorriso di Caterina» («Посмішка Катерини») містить фактично точні деталі його дослідження, сказав Вечче. Однак результати ще не опубліковані в рецензованому журналі.

«Мати Леонардо була черкеської рабинею, — заявив Вечче на недавній прес-конференції. — Її вивезли з її будинку в Кавказьких горах, кілька разів продали і перепродали в Константинополі, потім у Венеції, перш ніж, нарешті, вона не прибула до Флоренції, де зустріла молодого нотаріуса П’єро да Вінчі», який був батьком Леонардо.

Леонардо Да Вінчі був художником, архітектором, винахідником, анатомом, інженером і вченим. Після себе він залишив десятки зашифрованих зошитів з науковими спостереженнями, винаходами і анатомічними спостереженнями. Поряд з докладними малюнками анатомії людини в його записниках є креслення велосипедів, вертольотів, танків і літаків.

Вивчення сімейної історії да Вінчі ускладнюється тим, що дотепер вдавалося простежити тільки родовід його батька. Інші історики припускають, що мати да Вінчі була сиротою і жила в покинутому фермерському будинку, коли зустріла П’єро да Вінчі.

Але єдиним достовірно відомим фактом про сім’ю знаменитого ерудита було те, що його батьки не були одружені і він народився поза шлюбом в тосканському містечку Анкіано, в сім’ї нотаріуса П’єро да Вінчі і жінки на ім’я Катерина.

Вечче виявив раніше невідомі документи, проводячи дослідження в Державному архіві Флоренції. Серед них латинська грамота, підписана П’єро і датована 2 листопада 1452 року, яка звільнила Катерину з рабства. Роком раніше, в 1451 році, Катерина познайомилася з П’єро після того, як флорентійський лицар купив її для роботи годувальницею, сказав Вечче.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button