Земля

Знайдено спосіб змусити комарів перестати кусати людей

Достатньо перетворити самку у самця

Вчені знайшли спосіб змусити комарів перестати кусати людей. Один ген може перетворювати самок комах у самців, які не кусаються.

Роботу дослідників опубліковано в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences. Автори вивчили комарів жовтолихоманних (Aedes aegypti). Самки комах, які є переносниками жовтої лихоманки, лихоманки денге, чікунгунї, вірусу Зіку. Самці ж не небезпечні, тому що не кусаються.

Вчені звернули особливу увагу на домінантний локус в одній з пари хромосом — М-локус, що визначає чоловічу стать. По суті, це аналог людської Y-хромосоми. Вчені вставили чоловічий ген в М-локусі в хромосомну область, наслідувану самками. Цього виявилося достатньо, щоб перетворити їх у здатних давати потомство самців.

Генетично модифіковані комарі також не змогли літати. Щоб створювати плідних літаючих самців до самок потрібно продовжити дослідження.

«У нашого методу є великий потенціал для розробки стратегій боротьби з комарами шляхом скорочення популяцій переносників через перетворення статті або за допомогою стерилізації комах», — розповіли вчені.

Натхнення: www.ferra.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments