Земля

Стародавні цивілізації в Болівії мали процвітаюче сільське господарство

Чудові, спритні люди жили в південній частині Болівії між 13 і 15 століттями. Вони залишили спадщину незліченних полів «квіноа», рослини, вирощеної в якості врожаю зернових культур, яка використовувалася від 3000 до 4000 років тому в якості продовольства в районі озера Тітікака в Перу і Болівії.

Дослідники з Французького Національного центру наукових досліджень виявили 48 об’єктів, що містять понад 4500 давніх зерносховищ, які використовувалися для зберігання квіноа. Всі ці зерносховища були знайдені в районі 60 х 40 км.

Древние цивилизации в Боливии имели процветающее сельское хозяйство

Древние цивилизации в Боливии имели процветающее сельское хозяйство

Ці люди жили на великій висоті понад 3700 м над рівнем моря, в південному альтіплано. У той час (1200-1450 р. н. е..) там був дуже сухий і холодний клімат. Як могли ці стародавні люди досягти успіху у виробництві сільськогосподарських товарів у такому ворожому середовищі?

«Це можна пояснити тільки розвитком дуже специфічних і докладних екологічних знань, спрямованих на оволодіння набором сільськогосподарських методів цим доіспанським суспільством», – сказав еколог Річард Джоффре.

Дослідники виявили дуже мало слідів зрошувальних систем. Виробництво тут було засновано на незрошуваній сільськогосподарській системі, незвичне в цих посушливих умовах.

Більш того, за словами Пабло Круса, антрополога з CONICET, «розподіл зерносховищ на об’єктах і управління сільськогосподарськими угіддями все вказує на нецентралізовану аграрну систему, – Ми не виявили істотних ознак централізації влади або присутності правлячої еліти.»

Тьєррі Вінкель, еколог з IRD, вказує на те, що, – «аналогічні виробничі системи, як і раніше використовуються в громадах корінних народів південного альтиплана в Болівії сьогодні, надаючи виробникам соціальну і продуктивну стійкість в умовах нинішнього клімату і соціально-економічних змін.»


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button