Земля

“Крилата” акула плавала в морях 93 мільйони років тому

Нове дослідження показало, що химерна акула-орел зі схожими на крила плавниками і широкою пащею плавала в океані близько 93 мільйонів років тому.

Oscar Sanisidro

Згідно з дослідженням, опублікованим в журналі Science, новий вид, виявлений по скам’янілостям, названий Aquilolamna milarcae і являє собою нове сімейство в історії акул. Ці акули-орли мали гігантські грудні плавці, що нагадують крила, довжина яких у досліджуваного екземпляра становила 1,9 метра. При цьому довжина самої тварини – всього 1,65 метра.

Дослідники виявили скам’янілості ще в 2012 році в мексиканському селищі Вальєсільо. Цей район був покритий Західним внутрішнім морським шляхом – великим внутрішнім морем крейдяного періоду, що розділяє Північну Америку на два масиви суші.

На думку вчених, Aquilolamna milarcae плавав в цьому морі близько 93 мільйонів років тому, коли ще по Землі ходили динозаври. Aquilolamna milarcae, ймовірно, була не страхітливим хижаком, а “миролюбивою” акулою, яка фільтрує планктон. Акули-фільтратори заковтують великий масив води, фільтруючи з неї дрібні плаваючі організми або органічні залишки.

Wolfgang Stinnesbeck

До ідентифікації та опису цього примірника вважалося, що тільки одна велика сім’я, що харчувалася планктоном мешкали в морях крейдяного періоду: pachycormidae, вимерла група великих костистих риб. Тепер до неї приєдналася Aquilolamna milarcae.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button