Наука

Знайдено кишкові бактерії, які руйнують клітини мозку

Вчені з Університету Луїсвілля і Техаського університету з’ясували, що є кишкові бактерії, які впливають на загибель клітин мозку і зниження когнітивних функцій.

Image @sciencephotolibrary from Canva

Йдеться про метаболіт IAA, його виробляє сімейство кишкових бактерій Ruminococcaceae. Він впливає на загибель нервових клітин, що призводить до зниження когнітивних здібностей.

Команда вирішила провести експеримент, щоб зрозуміти, як цей метаболіт впливає на роботу мозку. Автори взяли старих мишей і з’ясували, що з віком кількість бактерій Ruminococcaceae і метаболіту IAA в організмі збільшується.

Сам метаболіт зв’язується з промоторною областю гена S100A8, далі відбувається експресія гена, а потім утворення апоптотичних тілець і загибель нервових клітин.

Щоб з’ясувати наслідки потрапляння IAA в мозок, автори роботи перорально вводили препарат, що містить цей метаболіт, молодим здоровим мишам і спостерігали за реакцією.

В результаті декількох поведінкових і когнітивних тестів з’ясувалося, що вплив ІАА призвело до втрати когнітивної функції: гризуни стали гірше вчитися орієнтуванню в лабіринті і розпізнаванню об’єктів. Зворотний ефект спостерігався, коли вчені заблокували дію ІАА на мікроглію у літніх мишей: це спровокувало поліпшення пам’яті й просторового навчання.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button