Земля

Знайдено сліди найсильнішого землетрусу в історії людства

Землетрус був настільки руйнівним, що люди покинули цей район на 1 000 років. Результати дослідження публікує журнал Science Advances.

Археологи знайшли свідчення землетрусу магнітудою 9,5. Воно було найбільшим з відомих в історії людства. Землетрус викликав цунамі довжиною 8 000 км і спонукав людей покинути прилеглі берегові лінії на 1 000 років.

Землетрус стався близько 3 800 років тому на території нинішнього Північного Чилі, коли розлом тектонічної плити підняв берегову лінію регіону. Цунамі, що стало наслідком цього було настільки потужним, що воно створило хвилі висотою до 20 метрів і досягло Нової Зеландії. Дослідники виявили, що потоки води викинули валуни розміром з автомобіль на сотні кілометрів вглиб суші.

Дотепер найсильнішим землетрусом з коли-небудь зареєстрованих вважалася катастрофа в Вальдівії 1960 року, яке сталося на півдні Чилі з магнітудою від 9,4 до 9,6. В результаті загинуло до 6 000 осіб, а цунамі прокотилися по Тихому океану. Розрив, що викликав землетрус у Вальдівії, був величезним, його протяжність досягала 800 км. Але, як детально виклали вчені в дослідженні, нещодавно виявлене стародавній мегаземлетрус був ще сильнішим, оскільки стався через розрив довжиною приблизно 1 000 км.

Докази гігантського землетрусу виявили в морських і прибережних відкладеннях: валунах, гальці і піску, які характерні для прибережних районів. Також вчені досліджували морські раковини, які виявили викинутими далеко вглиб суші в пустелі Атакама в Чилі.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button