Земля

Масове вимирання тварин відбувається кожні 27 мільйонів років

Згідно з новим аналізу, масові вимирання наземних тварин, в тому числі земноводних, рептилій, ссавців і птахів відбуваються кожні 27 мільйонів років.

Дослідники відзначають, що ці масові вимирання збігаються з серйозними катастрофами: ударами астероїдів, виверженнями лави й повенями.

Шістдесят шість мільйонів років тому 70% всіх видів живих істот на суші і в морях, включаючи динозаврів, раптово вимерли через зіткнення комети або метеорита із Землею. Згодом палеонтологи виявили, що таке масове вимирання морської флори і фауни, в результаті якого зникло до 90% видів, не було випадковою подією, а, мабуть, було частиною циклу.

Біології Майкл Рампіно, професор кафедри біології Нью-Йоркського університету, і його співавтори Кен Калдейра з Інституту науки Карнегі і Юхонг Чжу з Центру науки про дані Нью-Йоркського університету вивчили дані про масові зникнення наземних тварин і прийшли до висновку, що вони співпали зі зникненням життя в океанах.

Астрофізики припускають, що одна з головних причин метеоритні дощі, які відбуваються в Сонячній системі кожні 26-30 млн років. З великою ймовірністю можуть пошкодити нашу планету, а значить і стати причиною масового вимирання: від зіткнення з метеоритом або кометою наземне і морське життя може загинути.

Крім метеоритного дощу, масове вимирання може статися через рясне виверження вулкана або повені. Ці катаклізми, відзначають вчені, іноді діють узгоджено.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button