Поради

Знеболювальні препарати: види, форма та дія лікарських засобів

Мабуть, немає такої людини, яка не боїться болю. Проте він сигналізує про те, що з організмом щось не в порядку. Завдяки больовим відчуттям вдасться знайти причину проблеми та усунути її. Щоб полегшити стан хворого, можна прийняти знеболюючі препарати. Це допоможе людині зберегти сили. Прийом обезболюючих ліків не може замінити медичного обстеження та проведення потрібних маніпуляцій. 

Які види знеболюючих пропонують фармацевти

Людина може відчувати різні види болю. До найсильніших належить гострий зубний та біль внаслідок сильного травмування (переломи, рвані рани, забої тощо). Може й дошкуляти хронічний біль, який виникає через патології. Він періодично повторюється та не зникає, поки не буде усунена причина його виникнення. 

Обезболюючі можуть допомогти полегшити симптоматику, проте не здатні позбутися самої хвороби. Перед прийомом препаратів потрібно проконсультуватися з лікарем та обов’язково керуватися інструкцією з використання. Всі знеболюючі поділяються на кілька типів, залежно від того, до яких фармакологічних груп входять. У аптеках можна знайти такі засоби:

  • Анальгетики. Засоби усувають біль, проте не боряться з причиною його появи. До складу засобів можуть входити різні типи складників: натуральні та синтетичні. Препарати мають жарознижуючий ефект. Найвідомішими анальгетиками є Парацетамол, Темпалгін, Ібупрофен тощо.
  • Спазмолітики. Лікарські препарати здатні знижувати болісні відчуття завдяки розширенню кровоносних судин та розслабленню м’язів. Їх призначають, щоб усунути спазми в кишечнику, сечовивідних шляхах тощо. До спазмолітиків належать Спазмалгон, Реналган, Но-Шпа.
  • Міролексанти. Ці знеболюючі ліки здатні знижувати тонус та розслабляти м’язи. Вони мають сильну дію, тому відпускаються лише за рецептом лікаря. 
  • Наркотичні препарати. Це найсильніші знеболювальні, які здатні змінювати сприйняття мозку до больових відчуттів. Їх призначають, коли інші варіанти терапії уже не діють. Наприклад, наркотичні засоби прописують онкохворим пацієнтам на останніх стадіях раку. 

Яка форма випуску знеболюючих краща

Кожен знеболюючий засіб має свою форму випуску. Найпоширенішою є таблетки. Їхня перевага у чіткій формі дозування. Деякі таблетки можна розділяти на дві частини або й зовсім розжовувати (якщо людині важко ковтати пігулку). До недоліків таблетованої форми належить їхня повільна дія (у порівнянні з іншими засобами) та важкість ковтання у дітей. 

Препарати у капсулах швидше діють завдяки покриттю спеціальною оболонкою. За потреби можна вийняти порошкоподібну речовину та проковтнути з водою. Дозування активної речовини у капсулах менше, ніж у таблетках. Це стає причиною коротшого знеболюючого ефекту. 

Знеболюючі препарати випускають у формі мазей те гелів. Такі засоби призначені для місцевого використання. Їх можна наносити на ніч. Використовувати гелі просто та безпечно. Проте такі медикаменти не завжди розраховані на тривале застосування, наприклад, мазі можуть розшаровуватися. 

Кому не можна приймати знеболюючі засоби

Лікарські препарати для зняття болю здатні швидко покращити самопочуття людини, проте вони мають багато протипоказань. Не можна вживати знеболюючі людям, у яких є такі хвороби та особливості організму: 

  • ниркова недостатність;
  • серцева недостатність;
  • бронхіальна астма;
  • захворювання крові;
  • вагітність та лактація;
  • виразки у шлунку та кишечнику. 

Обезболюючі, призначені для дорослих, заборонено давати дітям. Для малюків є відповідні засоби, які випускають у формі сиропів. Важливо пам’ятати, що знеболюючі не можуть замінити повноцінного лікування. Мережа аптек «Здорова Родина» пропонує дієві ліки, які просто замовити онлайн та отримати у своєму місті. 


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button