Поради

Зимові куртки: як вибрати утеплювач

У наших широтах неможливо обійтися без верхнього одягу в холодну пору року. І дійсно якісні зимові куртки повинні бути комфортними та теплими, непромоканими та непродувними вітром, практичними та універсальними. Саме внутрішній наповнювач курток відповідає за надійне збереження тепла навіть у сильні морози. Розбираємось докладніше, як вибрати утеплювач для зимових курток.

Який утеплювач для куртки найкращий

Внутрішні наповнювачі можуть бути натуральними чи синтетичними. І ті, й інші заслуговують на увагу. Але у них можуть бути різні характеристики, тому важливо визначитися з погодними умовами вашого регіону і з тим, куди ви найчастіше одягатимете куртку. Ось які утеплювачі найчастіше використовуються для якісних зимових курток – https://shafa.ua/uk/zimnie-kurtki.xhtml.

1. Натуральний пух.

Натуральний пух та перо використовуються для утеплення курток вже давно, ще до появи синтетичних аналогів. Це легкий, але дуже теплий наповнювач. Найкращим вважається 100% пух, але в нього для міцності та щільності додають деякий відсоток пера. Пера не повинно бути більше, ніж 20-30%, інакше такий наповнювач вже не добре утримуватиме тепло, та й сама куртка буде досить важкою. При пранні натуральний пух може збиватися, він швидко вбирає вологу та довго сохне. Тому краще віддавати натуральні пуховики у хімчистку.

2. Синтепон

Найбільш бюджетний варіант штучного утеплювача. По структурі нагадує вату, але виготовляється зі штучних волокон шляхом їх змішування при високих температурах. Досить легкий, але за сильних морозів він навряд чи надовго збереже тепло тіла. Після частих прань синтепон може збиватися у грудки, і їх дуже важко буде розділити або розбити до початкового стану. В цілому, зимові куртки із синтепону найбільш доступні за ціною та підійдуть для міжсезоння або теплих зим.

3. Холлофайбер

Також виготовляється із синтетичних волокон, але іншим способом, ніж синтепон. Його структура більше нагадуватиме дрібні кульки або навіть спіральки. Холлофайбер має зовсім невелику вагу, він дуже легкий, а пуховик з нього можна скласти в невелике впакування. У цьому холлофайбер надійно зберігає тепло тіла, створюючи ефект термоса. Він не накопичує вологу, добре преться і дуже швидко сохне. Але його також краще використовувати за більш прийнятних температур, а не за сильних морозів.

4. Ізософт

Багато в чому за структурою ізософт схожий на холлофайбер. Але тут при виготовленні використовується трохи інша технологія, мембранна. Саме через складнощі у виробництві ізософт буде дорожчим за холлофайбер та інші аналоги. Однак і якості його будуть вищими. Він неймовірно легкий, має дихаючі властивості, не дає тілу перегріватись і потіти, але при цьому і не пропускає холод і вітер ззовні. Тому ізософт дуже часто використовується для пошиття гірськолижних костюмів та курток для активного зимового спорту та відпочинку.

5. Синтепух

По структурі дуже нагадує натуральний пух. Але для виготовлення використовуються виключно штучні волокна на основі поліефіру. Виробники, що запатентували синтепух, використовували саме структуру пуху з безліччю дрібних «війок», ворсинок, як у пір’яних елементів. Такий наповнювач добре утримує тепло, як і натуральний. Але при цьому він не алергічний та ідеально підійде навіть маленьким дітям. Досить зносостійкий і не втрачає форму навіть після великої кількості прань.

Корисні поради щодо вибору зимових курток

Ось ще кілька параметрів, на які необхідно звернути особливу увагу:

  • вага – куртка для холодів повинна бути теплою, але при цьому легкою, щоб у ній було зручно рухатися навіть максимально активно;
  • шви – в куртках для активного відпочинку шви в ідеалі повинні бути плоскими і проклеєними, не пропускають повітря, в інших випадках звертайте увагу на рівномірність просрочки;
  • набивання – внутрішній утеплювач повинен бути розподілений рівномірно, без грудок і порожнеч, чим менше стьоба, тим менше буде збиватися утеплювач після прання;
  • зовнішній матеріал – повинен бути обов’язково непромокальним і непродувним вітром, особливо важливо це для натуральних утеплювачів, які швидко вбирають вологу.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button