Поради

В яких умовах живуть люди похилого віку у будинках для престарілих?

Часто будинок престарілих – єдиний варіант для літньої людини, яка залишилася самотньою або за якою не мають змоги доглядати родичі. З такими закладами пов’язано чимало міфів про погані умови, але про них можна забути відколи з’явилися приватні пансіонати для людей похилого віку, де все влаштовано як для найрідніших. Наприклад, можна обрати такий варіант – це дім престарілих “Здоровий Світ”, що у Василькові на Київщині. Літні люди тут активно проводять дозвілля, спілкуються, займаються творчістю.

Elderly female patient holds her doctor’s hand for reassurance

Що таке будинки для престарілих і де вони взялися

Будинки престарілих розраховані на прийом літніх людей як зі стабільним станом здоров’я, так і з захворюваннями. У таких закладах працює медичний персонал, який забезпечує цілодобове обслуговування.

Практика поселяти літню людину у спеціалізований пансіонат прийшла до нас із Заходу. Будинки престарілих багато років популярні у країнах Європи та Америки. Зокрема, у США діяльність таких закладів почалася ще у 17-му столітті, але тоді вони були орієнтовані не старших людей, безпритульних, бідних – усі малозахищені верстви населення. У 20-му столітті подібні пансіонати стали вузькопрофільними і почали орієнтуватися лише на літніх гостей, з’явився ряд законодавчих актів, які регулюють їх діяльність. Дотримання норми безпек, наявність ліцензій у медичного персоналу зробили приватні будинки престарілих комфортними і безпечними. У такому вигляді концепція приватних пансіонатів з’явилася і в Україні.

Щоправда, перші притулки для літніх та немічних існували на наших теренах у 15-17 століттях завдяки появі братств. Ці заклади відкривалися при церквах у великих містах. У часи Російської імперії набули поширення богадільні для старших та людей з інвалідністю, а в СРСР будинками престарілих опікувалася держава. Зі здобуттям Україною незалежності з’явилася альтернатива державним будинкам престарілих у вигляді приватних пансіонатів, організованих за західною концепцією.

Які умови чекають людей похилого віку

Приватний пансіонат для літніх – це заклад з професійним медичним обслуговуванням та атмосферою як вдома. Тут людям похилого віку надають весь необхідний догляд за здоров’ям, слідкують за прийомом препаратів, проводять обстеження. Передбачене дієтичне харчування, таке важливе для старших осіб.

Інший аспект – організація дозвілля. Чудово, коли пансіонат розташований на озелененій території з садом, де гості можуть гуляти і відпочивати. Для них організовують творчі вечори, ігри, можна читати чи малювати – програма дозвілля зазвичай повністю продумана. Проте головне в тому, що літні люди тут мають можливість активного спілкування у своєму колі та з гостями, які навідують пансіонат. Створено набагато більше умов для соціалізації, ніж якби літня людина цілими днями перебувала у квартирі наодинці, очікуючи рідних, доки ті повернуться з роботи.

Хороший пансіонат дає можливість людям на схилі літ почуватися комфортно, спілкуватися та постійно перебувати під пильним наглядом професіоналів. Це заклад, де дбають про гостей як про рідних.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button