Главная / Здоров'я / Депресія порушує здатність зосередитися

Депресія порушує здатність зосередитися

 
 

Неможливість зосередитися і зниження здатності чітко мислити – поширена скарга тих, хто страждає від депресії або біполярного розладу. Тепер американські вчені з Медичної школи Університету Мічигану виявили, що цей ефект дійсно реальний і сягає своїм корінням у розходження в розумовій діяльності.

f58fe4c34f31318a382221c6a66e5f78

У ході дослідження фахівці проаналізували 612 жінок, більш ніж дві третини з яких відчували депресію або біполярний розлад. Результати показали, що жінки з депресією і біполярним розладом однаково погано пройшли тести, які вимагали стійкої концентрації уваги. Учасницям було запропоновано швидко реагувати, коли певні літери швидко промайнули на екрані на тлі випадкової послідовності інших букв. Жінки, які страждають від психічних розладів, помітно відставали від здорових жінок в даному випробуванні.

Читайте також: 

Сканування мозку показало, що жінки з депресією або біполярним розладом мали інші рівні активності, ніж здорові жінки, у певної частини головного мозку, відомої як права задня тім’яна кора. Ця частина мозку відповідає за робочу пам’ять, рішення проблем і міркування. У людей з депресією активність у цій області мозку була вища, ніж у здорових людей, в той час як у пацієнтів з біполярним розладом нижче. В цілому, дослідження показало загальну когнітивну дисфункцію у жінок з розладами настрою, яка спостерігалася в ході тестів і сканування мозку.

Вчені сподіваються, що їхні висновки можуть допомогти змінити спосіб діагностики і лікування депресії та інших психічних розладів.

Натхнення: healthvesti.com

 
comments powered by HyperComments