Фото

10 найгірших вакансій, які пропонували на ринку праці на початку XX століття

Найбільш незвичайні і гірші вакансії початку XX століття.

Кожній людині іноді в голову приходить думка, що у неї найгірша робота на планеті. Але будь-яка сучасна робота не йде ні в яке порівняння з деякими вакансіями на початку 1900-х років. Тоді не платили понаднормових, і люди часто працювали по 12 годин на день, шість днів на тиждень. Зарплат ледь вистачало на їжу. Не було медичних страховок, лікарняних листів, і ніхто не дбав про безпеку працівників. У нашому огляді найгірші вакансії на ринку праці.

1. Складальник кінської сечі

Складальник кінської сечі.
У 1930-ті роки канадській медичній установі знадобилася сеча вагітних коней, щоб отримувати з неї естроген. У той час естроген використовувався для полегшення симптомів менопаузи. На фермах в Канаді почали наймати спеціальних людей, щоб ті збирали сечу коней на продаж. Коли кобила виявляла ознаки того, що хоче сходити до вітру, до неї вже мчав складальник сечі з відром. З винаходом синтетичного естрогену в подібних збирачах відпала потреба.

2. Сторож тунелів

Сторож тунелів.
У 1900-х роках велика частина всіх товарів перевозилася потягами. Природно, що компанії хотіли бути впевнені в збереженні своїх вантажів, тому наймалися тисячі людей, які повинні були стежити за тим, щоб залізничні колії були цілими. Існувала навіть посада сторожа тунелю, який перед прибуттям кожного поїзда до тунелю повинен був перевірити шляху до нього і звільнити його від сміття і перешкод. Жили такі сторожа прямо біля тунелів в маленьких хатинах.

3. Копач каналів

Копач каналів.
Хоча французи почали будувати Панамський канал в 1800-х роках, в 1902 році за президента Теодора Рузвельта будівництво передоручили США. Основними причинами такої відмови від послуг Франції стали серйозні технічні проблеми і велика кількість будівельників, які вмирали від різних хвороб. Під час будівництва каналу французами загинуло більше 20 000 працівників. Коли канал добудовували американці, померло ще 5 600 осіб. Озброєні тільки лопатами, люди копали канал в жахливих умовах. Також безліч життів під час будівництва Панамського каналу забрали малярія і жовта лихоманка.

4. Стопор для вагонетки

Стопор для вагонетки.
В регіонах, де добували вугілля, раніше існувала посада «стопор для вагонетки», на яку зазвичай наймали швидких і спритних хлопців. Ці хлопчики несли з собою від 20 до 30 довгих шматків дерева, званих «затискні ролики». Вони бігли поряд з навантаженими вагонетками у той час, коли ті котились з гори. Щоб вагонетки не розганялися занадто швидко і не злітали з шляхів, хлопчики-«стопори» періодично вставляли їм палиці в колеса. Подібна робота була дуже небезпечною і частими були нещасні випадки.

5. Танцюрист Ганді

Танцюрист Ганді.
Танцюристи Ганді виконували непосильну роботу. Ці люди були найбіднішими з іммігрантів з Ірландії, Італії, Китаю, Мексики, а також афро-американцями. «Танцюристів» наймали залізничні компанії, а в їх обов’язки входило піднімання за допомогою металевих стовпів залізничного полотна та втоптування гравію під ним. Вони працювали в групах з чотирьох чи більше людей, а кожна така група обслуговувала приблизно 24 кілометри залізниці. Звідки взялася подібна назва — досі невідомо. До 1950 році нарешті винайшли машини для лагодження залізниць, і танцюристи ганді стали більше не потрібні.

6. Вогненний молоток

Вогненний молоток.
Вогняні молотки — ще одна пекельна вакансія, яку пропонували залізничні компанії. Після завершення рейсу поїзд паркували в залізничному депо. Вогняні молотки очищали двигун від нагару і охолоджували гарячий двигун водою. Ця робота може здатися простою, але при ній не дотримувалася взагалі ніяких норм безпеки. Дуже часто робітники отримували травми кінцівок або навіть гинули.

7. Хлопчик-бутобой

Хлопчик-бутобой.
Життя всередині вугільних шахт була нестерпним не тільки для шахтарів, але і для хлопчиків, які працювали в якості бутобоїв. На посаду бутобоїв — сортувальників руди наймали дітей 8 — 12 років, які були змушені працювати, згорбившись над жолобами, по 12 — 14 годин кожен день. Вони сортували вугілля, сланець, який надходив з шахти. Ці молоді хлопці були повністю покриті чорним пилом, яким також були забиті їхні легені. Історичні джерела говорять, що буквально було видно, як при кожному видиху з їх носа вилітала хмарка пилу. Також були регулярними порізи, подряпини, і зламані кістки. Іноді хлопчики падали всередину жолобів, де їх зажовували механізми.

8. Доглядач маяка

Доглядач маяка.
Працювати на маяку було не так небезпечно, як у вугільній шахті або на залізниці. Але раніше, коли не було електричних прожекторів, доглядачі змушені були завжди жити на маяку. Робочий день починався до настання сутінків, доглядач повинен був перевірити лампу, заправити її і запалити. А протягом всієї ночі він був зобов’язаний спостерігати за лампою, щоб та не згасла. На світанку лампу вимикали, а все обладнання ретельно чистили. Крім всенічного обов’язків, доглядач і його сім’я були відповідальні за утримання маяка. Їх роботу описували як одиноку і неймовірно нудну.

9. Постачальник візків у мідних рудниках

Постачальник візків у мідних рудниках.
Глибоко в мідних рудниках постачальники візків заповнювали їх мідною рудою з допомогою лопат, а потім котили їх до виходу… голими руками. Це була справжня каторжна праця, пов’язана з дикими навантаженнями і постійним ризиком для здоров’я.

10. Палітурник

Палітурник.
На початку 1900-х років жінки працювали нітрохи не легше, ніж чоловіки. Переплетниць наймали для роботи на пресах, які зшивали сторінки книг. Спочатку вони зшивали сторінки вручну. Але потім з’явилося обладнання і подібна праця стала трохи легшою. Але пальці зшивальниць часто потрапляли під преси та травми стали буденним явищем. Платили ж за таку роботу $ 15 за 48-годинний робочий тиждень.

Натхнення: www.novate.ru

Кнопка «Наверх»
Закрыть