Фото

10 неймовірно хворобливих обрядів ініціації, частина з яких практикується і сьогодні

Навіть у технологічному 21-му столітті залишилися на планеті місця, де людям доводиться проходити болісні обряди, які повинні підтвердити їх зрілість, спритність або силу віри. Жахи ініціації компенсуються для цих нещасних тим, що вони таким чином стають повноправними членами суспільства.

У нашому огляді 10 найбільш болючих обрядів ініціації, частина з яких практикується і сьогодні.

Сепік — шрамування

Племена, що живуть уздовж ріки Сепік в Папуа-Новій Гвінеї, використовували традицію скарифікації при посвяченні хлопчиків у чоловіка протягом багатьох десятиліть. При цій церемонії молодим людям зрізали шматочки шкіри вздовж їх спини, грудей і сідниць. При цьому за допомогою подібних шрамів робили складні візерунки, щоб імітувати грубу шкіру крокодила. Племена вважали крокодилів священними тваринами. Ритуал міг займати кілька тижнів.

Нагхол – стрибки з висоти

В південній частині Тихого океану, на острові П’ятидесятниці, місцеві племена будують дерев’яні вежі висотою від 20 до 30 метрів. Потім подібні структури використовуються для своєрідної екстремальної форми банджі-джампінгу, під час якої стрибаючу людину утримують тільки дві виноградні лози. Ритуал проводиться, щоб забезпечити хороший урожай батату і успішний рік. Також за допомогою цього ритуалу присвячують хлопчиків у доросле життя. 7-8 річні хлопчики стрибають вниз головою з вишок. Природно, що регулярно зустрічаються струси мозку, зламані стегна і шиї, а також вивихнуті щиколотки.

Мандан — церемонія з тортурами

У індіанців племені мандан існувала церемонія окипа, що складається з різних болісних випробувань, за допомогою яких воїни доводили свою фізичну хоробрість і отримували схвалення духів. Окипа починалася з того, що молоді люди не їли, не пили і не спали протягом чотирьох днів. Потім хлопчиків приводили в хатину, де вони повинні були сидіти посміхаючись під час того, як їм надрізали шкіру на грудях і плечах, а за м’язи засовували дерев’яні шпажки. На подібних «шампурах» юнаків підвішували під дахом будинку, де вони висіли, поки не падали в обморок. Щоб зробити процес ще більш болісним, до ніг прив’язували додаткову вагу. Після того, як майбутні воїни падали в непритомність, їх знімали, а по пробудженні їм відрубували сокирою мізинці на обох руках.

Рим — інфібуляції

У стародавніх римлян також був свій власний метод ініціації. Інфібуляція — процес накладання швів на крайню плоть. За допомогою дроту або металевої застібки крайня плоть статевого органу закривалася, лишалася тільки крихітний отвір для сечовипускання. Це робилося з кількох причин. Для співаків інфібуляція допомагала зберегти їх голос на протязі багатьох років. Також вважалося, що подібний процес зберігає силу і життєву силу гладіаторів. А юнаки піддавалися цій процедурі, щоб утримати їх від мастурбації і статевого акту.

Ментавай — підпилювання зубів

Жінки племені ментавай на Суматрі піддаються болісній практиці, відомої як підпилювання зубів. Місцеві шамани сколюють у них кути зубів за допомогою кам’яного леза і молотка. В результаті у молодих дівчат виходять зуби, схожі на зуби акули. Вважається, що це робить їх більш привабливими.

Коса — чоловіче обрізання

У народності коса в Південній Африці перед ініціацією хлопчика у доросле життя для нього будують хатину в горах. Там він живе протягом наступних декількох тижнів, після чого раптово приходить шаман і проводить обрізання. Що примітно, крайня плоть часто видаляється тупим лезом. Після цієї процедури хлопчика знову залишають одного, і йому не можна їсти або пити воду, поки він не зцілиться. Чи варто згадувати про високий ризик зараження.

Фулані — шрами від бичування

Племена фулані, що мешкають в Беніні, вели кочовий спосіб життя в Західній Африці протягом багатьох років. Для того, щоб хлопчика в цьому племені почали вважати чоловіком, йому потрібно витримати ритуал, під час якого його до крові б’ють батогом. Під час ритуалу перевіряється сила, самовладання і мужність юнаків. Ініційовані стають один навпроти одного і наносять по черзі три як можна більш болісливих удари батогом. Так вони б’ють по черзі, поки натовп не обере переможця, який краще витримував біль, незважаючи на рани.

Сабінай — жіноче обрізання

Дівчатам з племені сабінай в Уганді обрізають статеві органи, щоб вони почали вважатися жінками. Якщо дівчина зможе пережити цю дуже болючу процедуру, то вона доводить, що є досить сильною, щоб витримати будь-які життєві випробування. Під час жіночого обрізання клітор або частково обрізається, або видаляється повністю. Сабінай вважають, що це зробить жінку вірною своєму чоловікові, і втримає її від розбещеності. При обрізанні дуже високий процент зараження і ймовірність смерті.

Матауса – очищення крові

Глибоко в горах Папуа-Нової Гвінеї існує жахливий обряд. Матауса вважають, що хлопчиків треба очистити від «поганої материнської крові», інакше вони будуть страждати від наслідків все своє життя. Також їх ніколи не будуть вважати справжніми чоловіками. Спочатку їм вставляють в горло тонкі очеретяні трубки, щоб викликати блювоту до крові. Потім схожі трубки вставляються в ніс, щоб вигнати з тіла «погану» слиз. Наприкінці ритуалу на язиках юнаків роблять кілька надрізів ножем.

Сатере-маве — рукавички з мурашок-куль

Бразильська традиція племені сатере-маве посвячення молодих хлопчиків у воїни, стала сумно відомою в останні роки. Дослідники, авантюристи і документалісти стікаються в Амазонку, щоб побачити те, що вважається одним з найболючіших обрядів на Землі. Всього один укус отруйного мурашки-кулі порівнянно за больовими відчуттями з кульовим пораненням. Інтенсивна біль триває добу і може призвести до блювання, нудоти та серцевої аритмії. І це все від одного укусу. Сатере-маве ж беруть близько 30 подібних мурах і розміщують їх жалами всередину в рукавичці, сплетеної з листя.

Ініційований хлопчик повинен засунути руку в рукавичку і протриматися 10 хвилин, не закричавши. Він та інші члени племені повинні в цей час співати і танцювати, щоб відвернути хлопця від болю. Після того, як ритуал буде завершений, він буде страждати від укусів ще протягом декількох днів, але стане на один крок ближче до того, щоб перетворитися у воїна. Щоб повністю завершити ритуал ініціації, цей процес повинен бути повторений ще 20 разів протягом наступних місяців.

Натхнення: deadbees.net


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button