Фото

В Антарктиді знайшли «луску дракона» (фото+відео)

Рідкісну форму льоду, відому як «шкіра дракона» або «луска дракона», вдалося виявити вченим в Антарктиді в кінці квітня 2017 року. Одним з авторів знахідки став доктор Ґай Вільямс, дослідник з Університету Тасманії. Днями він виклав знімки зі своєї недавньої експедиції на офіційному сайті Інституту морських і антарктичних досліджень, що діє на базі Університету Тасманії.


Ґай Вільямс разом з ще 26 вченими з восьми країн входив до складу експедиції, метою якої було вивчення поведінки прибережних ополонок взимку. Експедиція вийшла в море Росса на криголамі Nathan B Palmer на початку квітня, коли в Південній півкулі Землі починається зимовий сезон. До цього моменту більшість антарктичних експедицій, як правило, згортаються і йдуть в більш теплі води. Саме тому учасники експедиції вважають дану знахідку справжньою удачею.

В Антарктиде обнаружили «чешую дракона»
«Лід у вигляді шкіри дракона — це дуже рідкісне, химерне свідоцтво більш темного хаосу в царстві кріосфери», — зазначив доктор Вільямс, підкресливши, що в останній раз вчені мали можливість спостерігати за цим явищем в Антарктиді в 2007 році.

В Антарктиде обнаружили «чешую дракона»
Фахівці пояснюють, що «крижана луска дракона» утворюється під впливом інтенсивних вітрів, які постійно піднімають поверхневий лід, відкриваючи приховану під ним водну гладь. Швидко застигаючи, вода формується в подобу лусочки і складаючись одна до одної, створює подобу шкіри дракона.

Зазначимо, що експедиція PIPERS в море Росса організована Університетом Тасманії за сприяння Океанографічного інституту Вудс-Хола і Північно-Східного університету.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button