Поради

10 порад перед вибором дверей

Будь-хто, кому колись доводилося будувати або ремонтувати житлове приміщення, знає, що вибрати правильні двері непросто, оскільки йдеться не тільки про вибір матеріалу або колір полотна. Багато інших важливих рішень мають бути ухвалені заздалегідь.

1. Ціна дверей

Ми вибираємо двері на роки і тому вони мають бути цінним декоративно-функціональним елементом будинку. З урахуванням такої перспективи не варто на них занадто економити, тому що їх якість та зовнішній вигляд багато в чому визначатимуть, як сприйматиметься та оцінюватиметься наш інтер’єр. Зверніть увагу на двері Дорс (Doors) — продукцію молодого українського виробника, який заслужив бездоганну репутацію у бюджетному сегменті.

2. Петлі праворуч чи ліворуч?

Також важливо визначитися, з якого боку дверей ви хочете, щоб були петлі. Варто пам’ятати, що стулка у відкритому вигляді не повинна загороджувати вимикачі світла або інші важливі елементи інтер’єру. У двох словах: найкраще, якщо двері виходитимуть на глуху стіну.

3. Вибір коробки

Існує два основних типи каркасів: фіксований (шириною 9 см) і регульований, що дозволяє адаптувати їх під товщину стіни (від 8 см до 42 см!). Більш сучасними і набагато швидшими в установці, але й дорожчими є регульовані рами.

4. Двері з чвертю та без чверті

У дверях з чвертю край стулки знаходиться на одному рівні з рамою (петлі невидимі), що надає інтер’єру дуже сучасного і стильного характеру, а двері здаються вбудованим у стіну. Двері з фальцем – перевірена класика: вони чудово виглядають у будь-якому приміщенні, але без них найважче уявити інтер’єри з традиційним характером.

5. Розміри дверей

Розміри міжкімнатних дверей можуть бути різними. Стандартна ширина одностулкових дверей 60-100 см, висота 203 см. Більш широкі двері забезпечать комфортне пересування і тим, хто користується інвалідним візком. При вимірі дверного отвору необхідно враховувати матеріал підлогового покриття і обробку поверхні отвору.

6. Гармонія моделей дверей

Щоб інтер’єр виглядав цілісним і гармонійним, всі двері в квартирі повинні бути з однієї колекції та мати однакову обробку (шпон, ручки). Оздоблення дверних полотен та дверної коробки має відповідати кольору та структурі меблів та підлоги. Однак пам’ятайте, що така однаковість не є обов’язковою!

7. Скло чи масив?

Рішення слід приймати з урахуванням доступу до приміщення денного світла, способу життя сім’ї та розмірів приміщення. У спальні суцільні моделі зазвичай є найкращим вибором, тому що гарантують приватність та відчуття інтимності, а також завдяки кращій звукоізоляції сприяють розслабленню та сну; у темних інтер’єрах з обмеженим доступом природного світла зручні засклені двері, оскільки допомагають висвітлити приміщення та створити враження простору.

8. Як щодо розсувних дверей?

Якщо ви не бажаєте, щоб двері домінували в невеликому житловому просторі, виберіть компактні системи розсувних дверей. Вони дуже добре працюють, у тому числі, для закриття підсобних приміщень: комор або гардеробів. Це з тим, що розсувні системи займають мінімум місця.

9. Напрямок відкриття дверей

Багато в чому це вирішується будівельним законодавством та архітектором; але обов’язково варто знати, що у невеликих приміщеннях двері повинні відчинятися назовні; вони також не повинні розташовуватися надто близько одна до одної, оскільки при одночасному відкриванні вони стикаються. Тоді як двері ванної кімнати і котельні повинні відкриватися назовні.

10. Планування має основне значення

Варто ретельно продумати розташування, ширину та тип запланованих отворів, щоб вони забезпечували комфортне пересування та зонування вашого інтер’єру. Майте на увазі, що такі елементи, як, наприклад, кутова стійка (а особливо її відсутність) можуть утруднити або перешкодити установці дверей вашої мрії. Перш ніж приймати будь-які остаточні рішення, варто накидати на плані будинку обрис планованих меблів (дотримуючись відповідного масштабу!) і відзначити місця, які займатимуть двері при їх зачиненні та відчиненні. Це допоможе вам «перевірити» свої ідеї та усунути будь-які помічені вами помилки.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button