Поради

Автентичні українські сувеніри: як вибрати якісний дарунок

Сувенір – це річ, яку зазвичай обирають для згадки про щось приємне: про місце, подію чи людей, до яких хочеться повертатися подумки, зв’язок з чим або з ким підтримувати, маючи якусь символічну річ на пам’ять. Кажучи про українські сувеніри, слід зазначити, що в цьому випадку за допомогою матеріального виробу підтримується духовний зв’язок зі своїм родом та народом, метафорично людина виражає та підсилює свою співпричетність, приналежність до нього. Вручення такого сувеніру, зокрема, людині з іншої країни, можна розцінювати як знак глибокої прихильності, адже такі є квінтесенцією глибини і щедрості української душі.

петриківський розпис

Як обрати якісну річ?

Щоб придбання радувало око і гріло душу, а не було ще одним пилозбірником, необхідно знати декілька правил, що допоможуть у виборі сувеніра:

 1. Купуючи речі з певною символікою, не соромтесь запитувати у продавця, що саме вона означає, в чому неповторність та автентичність саме такої традиції зображення та виготовлення, яка історія саме у цих знаків та символів. Відповідь повинна бути зрозумілою та вичерпною, щоб у разі потреби ви могли поділитися цією інформацією з людиною, якій даруєте сувенір.
 2. Запитуйте, з якого матеріалу виготовлена річ, та чи з такого ж матеріалу її виготовляли у давнину, у ті часи, в яких вона з’явилася. Якщо матеріал відрізняється, з’ясуйте, чим це зумовлено, чи є це виявленням практичної цінності чи рішенням не дотримуватися оригінальних поробок.
 3. Опирайтесь на власні враження та відчуття: шукайте те, що не залишить байдужим, вразить своєю незвичністю чи красою, гармонічністю візерунків чи витонченістю виконання. Перш за все такий подарунок має викликати яскраві емоції, почуття.
 4. Зверніть увагу на вироби, що мають не лише декоративний компонент, а й певну функціональність. Включаючи їх у повсякденний вжиток, власник такого сувеніру отримає не лише практичну річ для полегшення побуту, а й естетичне задоволення від художнього оформлення.

Різноманіття сувенірів

Наразі існує безліч варіантів подарунку на пам’ять. Щоб вибрати для себе чи то дорогої людини найбільш слушний, слід знати, якими вони речами вони представлені:

 • предмети в стилі петриківського розпису;
 • вишиванки та народний одяг;
 • біжутерія та аксесуари, виготовлені вручну;
 • ляльки-мотанки ручної роботи;
 • старослов’янські обереги;
 • розписаний посуд та кухонне приладдя;
 • подарунки з видами українських міст;
 • речі із зображенням національної спортивної атрибутики.

Петриківський розпис

Петриківка – це особлива техніка декоративно-орнаментального народного малярства, яке використовується як для оздоблення житла, так і в живописі. Характерною особливістю є переважання рослинних мотивів, в основному квіток, рідше – зображень тварин. Найпопулярнішим «звіром» у петриківських мотивах є образ жар-птиці, що, згідно з легендою, приносить щастя. Майстри розпису виконують свої малюнки без попередніх нанесень контуру та креслень, створивши майбутнє зображення у своїх думках. Однією з ознак цієї техніки є розгорнутість малюнка по всій площині. Орнамент малюється навколо стебла рослини, до якого чи до яких приєднаються всі інші складові основної частини малюнку.

Ще однією особливістю є те, що художник може виконувати елементи малюнка пальцем, торкаючись полотна потрібним кольором й лишаючи круглу пляму. Щоб порадувати себе чи дорогу людину таким подарунком, можна відвідати сайт , який пропонує різноманіття виробів, оброблених в цьому стилі.

Отож, якщо ви бажаєте зробити приємний подарунок – український сувенір, пам’ятайте про правила його вибору та слідуйте за своєю інтуїцією й почуттями, вони точно підкажуть найкращий варіант.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button