Фото

10 шокуючих медичних чудасій, які зберігаються в музеях по всьому світу

Найбільш страшні й дивні музейні експонати.

У музеях по всьому світу зберігається чимало дивовижних експонатів. Але серед них є й такі, які викликають не просто подив, але відверто шокують, а то і зовсім викликають огиду. У нашому огляді зібрані 10 дивних і страшних експонатів із різних музеїв.

1. Дитина-циклоп (Музей Фролік, Амстердам, Нідерланди)

Дитина-циклоп (Музей Фролік, Амстердам, Нідерланди).
У дев’ятнадцятому столітті анатоми батько і син Герард і Віллі Вролик захопилися людськими мутаціями. У 1834 році Віллем написав медичну працю, присвячену циклопії, рідкісному вродженому дефекту, при якому у ембріона неправильно формуються дві окремі очниці, в результаті чого виникає одна центральна порожнина в черепі. Шанси того, що у ембріона виникне циклопія, 1 до 16 000. Більшість циклопів народжуються мертвими. Вроликам вдалося зібрати колекцію з п’яти людей-циклопів і 19 свиней, ягнят і кішок. Їх можна побачити в колекції музею Вролик при кафедрі анатомії та ембріології університету Амстердама.

2. Банка кротів (Музей зоології Гранту, Лондон, Велика Британія)

Банка кротів (Музей зоології Гранту, Лондон, Великобританія).
Банка кротів? У Великобританії можна побачити й таке. Вісімнадцять кротів, упаковані в скляну банку, може і не настільки жахливе видовище, але досить незвичайне. У цьому ж музеї можна побачити скелет анаконди, кістки додо і обширну колекцію мізків.

3. Гігантський людський трихобезоар (Національний музей медицини та здоров’я, штат Меріленд, США)

Гігантський людський трихобезоар (Національний музей медицини та здоров’я, штат Меріленд, США).
Кішки іноді страждають від безоарів – скупчень неперетравлюваної матерії, які найчастіше є волосяними клубками. Однак, кішки – не єдині тварини, які страждають від цієї огидної і неприємної хвороби. Іноді волосяні кулі знаходять у корів, биків, овець, кіз, лам, оленів і антилоп. У Національному музеї здоров’я та медицини є кілька зразків людських безоарів. Найбільший трихобезоар (людська волосяна куля) був видалений з шлунка 12-річної дівчинки, яка мала нав’язливу звичку їсти власне волосся.

4. Голова жертви вогнепального поранення (Медичний музей Сирираж, Бангкок)

Голова жертви вогнепального поранення (Медичний музей Сирираж, Бангкок).
В стінах старої лікарні Таїланду розташувався “Музей смерті”, як його називають місцеві жителі. У музеї є шість різних розділів: патологія, судова експертиза, історія тайської медицини, паразитологія, анатомія і передісторія. Однією з найбільш захоплюючих речей у музеї є заспиртована відрубана голова. Вона була розпиляна навпіл, щоб продемонструвати траєкторію кулі, яка пройшла через неї. Перетин добре показує отвір, де куля пройшла через череп, а також збиток, який вона заподіяла на своєму шляху.

5. Гігантська товста кишка (Музей Мюттер, Філадельфія, США)

Гігантська товста кишка (Музей Мюттер, Філадельфія, США)
Хвороба Гіршпрунга починається, коли нервові закінчення в товстій кишці плоду не повністю розвиваються в утробі матері. Це призводить до того, що певні м’язи не отримують сигнали про скорочення і проштовхування відходів через травну систему (в результаті виникають страшні запори). В результаті, розвивається аномально велика товста кишка, яка в даному конкретному випадку доросла до 240 сантиметрів в довжину і важила 18 кг. Для порівняння поруч положили воскову модель товстої кишки нормального розміру. Різниця в розмірах просто колосальна.

6. Тератоми яєчників (Музей людських захворювань, Сідней, Австралія)

Тератоми яєчників (Музей людських захворювань, Сідней, Австралія)
У Музеї людських захворювань, що знаходиться в Університеті Нового Південного Уельсу, можна знайти всілякі види хворої людської плоті, в тому числі пошкоджені серця і легені. Один з найбільш незвичайних зразків в музеї – доброякісна тератома яєчника (рак статевих клітин, який викликає бурхливий ріст клітин яєчника). У крайніх випадках це може привести до появи пухлини, яка частково нагадує сформований плід з волоссям і зубами.

7. “Анатомічні Машини” (Музей Капели Сан-Северо, Неаполь, Італія)

У підземному приміщенні під каплицею Сан-Северо в Неаполі знаходяться дві з найжахливіших знахідок в Європі. Два скелета, чоловіка і вагітної жінки, які стоять пліч-о-пліч під склом. Особливо вражають ідеально збережена кровоносні системи. “Машини”, які були створені лікарем 18-го століття Джузеппе Салерно, є двома найбільш добре збереженими тілами в світі. Але їх забарвлення і збережена кровоносна система стали предметом суперечок.

Деякі кажуть, що, хоча скелети, безсумнівно, справжні, вени і артерії зроблені з суміші бджолиного воску, залізного дроту та шовку. Інші ж дотримуються більш моторошної версії: Салерно був темним чаклуном, який вбивав своїх жертв шляхом введення в них якогось затверджувача.

8. Найбільший у світі солітер (Музей паразитології Мегуро, Токіо, Японія)

Найбільший у світі солітер (Музей паразитології Мегуро, Токіо, Японія)
В єдиному в світі музеї паразитів є справжні жахливі екземпляри. На центральному місці цієї виставки знаходиться найдовший у світі солітер. 8,8-метрового стрічкового хробака видалили з шлунка японця, який скаржився на болі в животі після того, як з’їв форель. Для порівняння, висота середнього жирафа – 5,5 м.

9. Книга з людської плоті (Хірургічний музей патологій, Едінбург, Шотландія)

Книга з людської плоті (Хірургічний музей патологій, Едінбург, Шотландія)
У 19 столітті в Шотландії орудували два серійні вбивці – Вільям Хер і Вільям Берк. Вони продавали тіла своїх жертв (загалом 16 трупів) д-ру Роберту Ноксу, який розтинав тіла на своїх знаменитих лекціях з анатомії. У музеї, розташованому в Королівському хірургічному коледжі можна знайти жахливий артефакт, що зберігся після тих вбивств — книгу з палітуркою зі шкіри Вільяма Берка. Шкіру з вбивці здерли після того, як його повісили, а потім розчленували.

10. Вершник Апокаліпсису (Музей Фрагонар, Париж, Франція)

Вершник Апокаліпсису (Музей Фрагонар, Париж, Франція)
Оноре Фрагонар, який жив з 1732 по 1799 роки, був анатомом з безліччю дивацтв. Ще до цього часу існували екорше — зображення тіл без шкіри. Але Фрагонар почав робити екорше з цих трупів. Всього анатом розробив близько 700 трупів, але до цих пір зберіглося лише 21. Найбільш відомою постаттю є людина верхи на коні. “Вершника Апокаліпсису” оточують людські ембріони, що сидять верхи на спинах ембріонів коней та овець.

Натхнення: www.novate.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button