Фото

Подивіться на фотографію «великого з’єднання» з Місяця

Пристрій НАСА сфотографувало «велике з’єднання» з Місяцем. Зображення настільки детальне, що на ньому можна розглянути кільця Сатурна.

Зонд НАСА, який знаходиться на орбіті Місяця, зробив знімок «великого з’єднання» Юпітера і Сатурна. Це явище, коли Юпітер і Сатурн виявилися ближче один до одного за останні 800 років, планети з Землі виглядали так, ніби це одна яскрава зірка.

Місячний розвідувальний орбітальний апарат (LRO) НАСА, запущений в 2009 році і має достатньо палива, щоб продовжувати рухатися по місячній орбіті ще шість років, зняв космічну подію на своєму шляху від Місяця.

Камера вузького кута Місячного орбітального розвідника зафіксувала зображення двох планет, які відокремлені один від одного невеликою відстанню. Ця фотографія настільки чітка, що при детальному розгляді можна розгледіти деталі обох планет. Крім того, спостерігачі навіть можуть побачити кільця Сатурна.

Коли пристрій записав зображення двох планет, Юпітер був приблизно в чотири рази яскравіше Сатурна, тому яскравість вихідного зображення скорегували, щоб зробити обидві планети однаково видимими.

Дослідники відзначили, що з’єднання планет в астрономії – це момент їх візуального зближення на небесній сфері для спостерігача, при цьому між планетами може бути величезна відстань. Однак візуально з Землі можна подумати, що два об’єкти практично зливається. Насправді два космічних об’єкти були один від одного на відстані близько 750 млн км.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button