Фото

30 років Windows: етапи великого шляху

За останні тридцять років операційній системі Windows вдалося пройти шлях від зрозумілою тільки програмістам операційки до ОС, доступної навіть дитині.

(Всього 13 фото)

1. Windows 1.0

Де ті золоті часи, коли єдиним посередником між користувачем і комп’ютером була MS-DOS? Не сказати, щоб MS-DOS була така вже погана. Просто вона була а) зрозуміла далеко не всім і б) здатна вирішувати обмежене число завдань.

Про початок роботи над графічним інтерфейсом для MS-DOS було оголошено в 1983 році, і 20 листопада 1985 року з’явилася ОС Windows 1.0.

Користувачі могли запускати програми в декількох вікнах одночасно, що рятувало їх від необхідності закривати один додаток для відкриття іншого.

2. Windows 2.0

Наступна версія з’явилася вже 9 грудня 1987 року. Була поліпшена графіка, на робочому столі з’явилися значки, а користувач отримав можливість використання гарячих клавіш.

3. Windows 3.0

22 травня 1990 року Windows 3.0 почала виходити з пакетом Microsoft Office, який включав в себе Word, Excel і PowerPoint. І так, з’явилася гра «Сапер».

4. Windows NT 3.1

Наступний реліз, 27 липня 1993 року, був розрахований на корпоративних користувачів і дуже довго вважався однією з найбільш надійних ОС сімейства.

5. Windows 95

Не зовсім зрозуміло чому, але справжній успіх чекав Microsoft 24 серпня 1995 року, коли з’явилася Windows 95. Користувачі дізналися, що таке кнопка «Пуск», Plug and Play, змогли називати файли будь-як (ім’я файлу могло містити до 256 символів) і познайомилися з досі небаченим феноменом операційної системи — BSOD. Так, це він. Синій екран смерті.

6. Windows 98

Windows 98 з’явилась 25 червня 1998 року. Користувачі отримали утиліту Windows Update і пару приємних штучок на зразок підтримки DVD і USB. Однак перейшли на Windows 98 майже виключно несамовиті експериментатори і фанати Microsoft: решта чекали чогось особливого, що переверне якщо не світ, то принаймні уявлення про ОС. І воно прийшло. І звалося воно Windows Millennium.

7. Windows 2000 Professional

Правда, перед цим компанія викотила Windows 2000 Professional, в яку (пам’ятаючи вдалу Windows NT, багато хто повірив. Років десять на Windows 2000 Professional ентузіасти встановлювали нескінченні латки, але не здавалися.

8. Windows Millennium

Довгоочікувана Windows Millennium виявилася не те щоб зовсім поганню, просто ця ОС по суті та ж Windows 95, тільки мультимедійна і красива.

9. Windows XP

Може здатися дивним, але Windows XP, вийшла 25 жовтня 2001 року, за даними веб-аналітики Net Applications, була найпопулярнішою операційною системою Windows аж до 2011 року, коли її нарешті обігнала Windows 7. Вона була не тільки зрозуміла і відносно стабільна, але і поєднувала в собі як зручності для звичайного користувача, так і для професіонала: адже збудована вона була на базі сімейства NT. Microsoft припинила її підтримку лише 8 квітня 2014 року.

10. Windows Vista

Цю ОС розробив, судячи з усього, якийсь диверсійний підрозділ компанії. Windows Vista була красивою і… все. На цьому її переваги закінчувалися. В пам’яті народній Windows Vista залишилася як вкрай нестабільна, глючна і повільна.

11. Windows 7

До Windows 7 практично не було питань. Вона була настільки хороша, наскільки це можливо. Після фокуса Microsoft з інтерфейсом Metro ті, хто ще не встиг оновитися, з задоволенням залишилися з Windows 7.

12. Windows 8

Плитковий інтерфейс Metro, за визнанням багатьох, більше підходив для мобільних пристроїв з сенсорним екраном, ніж для звичайного комп’ютера. І якщо головною фішкою Windows 95 став синій екран смерті, то найбільш дратівною особливістю «вісімки» — відсутність кнопки «Пуск». Кнопку повернули досить швидко — Windows 8.1. Але осад, як мовиться, залишився.

13. Windows 10

Перший випуск Windows 10 відбувся 29 липня 2015 року. Остання тестова версія вийшла буквально днями — 28 серпня 2015 року. Оновитися, як стверджують в Microsoft, можна абсолютно безкоштовно. Правда, вдалося це поки що далеко не всім бажаючим.

Натхнення: bigpicture.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button