Фото

ESA опублікувало знімок крижаного Марса

Європейське космічне агентство (ESA) опублікувало знімок Марса, на якому показаний покритий льодом північний полюс планети. Фотографія була зроблена з космічного корабля Mars Express.

Агентство зазначило, що протягом року марсіанський лід постійно зміщується — це призводить до змін у його складі. Влітку північний полюс Марса постійно покритий товстим шаром водяного льоду. Взимку, коли температура на планеті опускається нижче -125 °С, до водяного льоду додається вуглекислий газ, що випадає у вигляді опадів, так формується додатковий шар товщиною в кілька метрів.

Взимку над полюсами також з’являються хмари вуглекислого газу, які ускладнюють огляд планети з орбіти. На фото їх можна розглянути в лівій частині кадру.

Астрономи підкреслюють, що полюси та процеси, які проходять на них, становлять чи не найбільший інтерес серед всіх досліджень Марса. У шарах льоду можна знайти інформацію про минуле Марса, як змінювався клімат на Червоній планеті. Лід змішується з шарами пилу з її поверхні і осідає на північному і південному полюсах, зберігаючи «знімок» планети в певний період часу.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button