Земля

3700 років тому на Землю впав великий метеорит

Вчені зібрали свідчення про те, що 3700 років тому вибух космічного тіла в атмосфері зруйнував поселення на території сучасної Йорданії. Знищеним виявилося все в радіусі 25 кілометрів. Люди повернулися в ці місця лише через шість або сім століть. Результати викладені в доповіді на щорічному з’їзді Американських шкіл досліджень сходу (American Schools of Oriental Research).

Розкопки на рівнині Середній Гур на північ від Мертвого моря на території Йорданії вказують, що протягом принаймні 2,5 тисячі років тут існувала цивілізація бронзового століття — аж до раптового зникнення 3700 років тому. За сучасними оцінками, на відносно невеликій площі тут жило від 40 до 65 тисяч людей.

Дослідники провели радіовуглецеве датування і аналіз мінералів, знайдених на цій місцевості. Дані показали, що 3700 років тому сталася катастрофічна подія, в результаті якої було знищено п’ять великих і понад сотні невеликих поселень, а всі місцеві жителі повинні були загинути. Найбільш вичерпні докази вдалося зібрати в залишках міста Телль-ель-Хаммам. Радіовуглецевий аналіз показав, що практично всі стіни будівель, зроблені з глиняних цеглин, раптово і майже одномоментно зникли: від них залишилися лише кам’яні фундаменти.

Додатковим свідченням давньої катастрофи виявилися сліди перетворення в скло на зовнішніх поверхнях багатьох уламків керамічних виробів даного періоду. Вивчення цих шматочків показало наявність кристалів циркону (ZrSiO4), які повинні були сформуватися за одну секунду при температурі до тисячі градусів. Автори вважають, що супутній катаклізму сильний вітер буквально засипав міста крихітними мінеральними частинками. Автори порівнюють ймовірну космічну подію з вибухом Тунгуського метеорита в Сибіру в 1908 році. Тоді ніхто не загинув через малонаселеність регіону, але вибухова хвиля повалила ліс на території у 2000 квадратних кілометрів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button