Земля

В Амазонії виявлений новий вид дерева з листям розміром з людину

Дослідники виявили новий вид дерев, які мають листя розміром з людину.

У Національному інституті амазонських досліджень (INPA) у Манаусі, Бразилія, виставлені гігантське висушене листя.

Це була місцева визначна пам’ятка протягом десятиліть. Однак вид дерева, якому листя належать, залишався загадкою… до сих пір. Дослідникам відомо, що це дерево належить до виду Coccoloba, роду квітучих рослин, які ростуть в тропічних лісах Північної та Південної Америки.

Ботаніки з INPA вперше знайшли листя Кокколоба у 1982 році при обстеженні басейну річки Мадейра в бразильській Амазонці.

В ході подальших експедицій в 1980-х роках вони виявили більше особин цієї рослини, але в той час їм не вдалося точно визначити вид. Окремі дерева тоді не несли ніяких квітів або плодів, які необхідні для опису виду рослини, та їх листя були занадто великими, щоб нести назад в INPA.

Дослідники робили лише замітки і фотографії. У 1993 році ботанікам вдалося, нарешті, зібрати два великих листків з дерева в штаті Рондонія, які вони потім оформили для громадського перегляду в INPA.

«Вид став локально відомим, але з-за відсутності репродуктивного матеріалу його не можна було описати як новий для науки», — сказав Роджеріо Гриб, дослідник INPA.

Більш ніж через десять років, в 2005 році, Карлос Альберто Сід Феррейра зібрав кілька насіння і майже зів’ялих квітів з дерева в Національному лісі Джамарі.

Знову ж таки, ці матеріали були недостатньо хороші для опису видів рослин. Тому вони посіяли насіння в кампусі ІНПА, виростили саджанці і стали чекати. Їх терпіння принесло свої плоди 13 років потому. Буквально.

У 2018 році одне з посаджених дерев розквітло і принесло плоди, нарешті, даючи їм ботанічний матеріал, необхідний для опису нових видів.

«Ми дуже раді і пишаємося тим, що після тривалого періоду» вистежування «такого своєрідного і відносно рідкісного виду нам нарешті вдалося отримати квіти і плоди, які є необхідними структурами для опису нового виду для науки», — сказав він.

Вчені, які описали цей вид у недавній статті, опублікованій в Acta Amazonica, назвали його C. gigantifolia.

Натхнення: earth-chronicles.ru

Кнопка «Наверх»
Закрыть