Інтернет

4 риси характеру, якими володіють всі “тролі” в інтернеті: думка вчених

У будь-яких соціальних мережах можна зустріти «інтернет-тролів». Ці люди вміють дуже спритно і просто втягувати користувачів в безглузді і часом грубі розмови. Найчастіше ці люди зберігають анонімність, але фахівці з Університету Брігама Янга, США, дізналися якими особистісними характеристиками зазвичай володіють такі користувачі.

В ході онлайн-опитування, проведеного на порталі Reddit, вчені виявили, що тролінгом зазвичай займаються люди, у яких є три особливі риси особистості: нарцисизм (егоїсти), макіавеллізм (маніпулятори), психопатія (безсердечність). Однак це не все! Ця “темна тріада” зазвичай повинна йти в поєднанні зі зловтіхою.

“Люди, які демонструють ці риси, більш схильні демонструвати поведінку тролінгу», — сказала доктор Памела Брубейкер, співавтор дослідження. “Вони займаються тролінгом, тому що їм подобається спостерігати за стражданнями інших».

Автори також відзначають, що люди, які відчували задоволення від невдач або недоліків інших, вважали тролінг прийнятною поведінкою. Жінки, які брали участь в опитуванні, зазвичай вважали тролінг чимось дурним і непродуктивним, в той час, як чоловіки з більшою ймовірністю розглядали його як «функціональний спосіб комунікації». Цікаво, що ті, хто зазнає зловтіхи, часто вважають тролінг формою спілкування, яка збагачує, а не перешкоджає продуктивному обговоренню. Через це уявлення їх не хвилює, як їх слова або дії впливають на тих, хто знаходиться по інший бік екрану. Для них тролінг сприймається не як «щось руйнівне», а просто як засіб для ведення діалогу.

Однак, автори кажуть, що все ще є «надія на продуктивні онлайн-дискусії». Дослідження не виявило зв’язку між відвертістю та обов’язковим тролінгом. Тобто люди, які висловлюють свою позицію в соціальних мережах, зазвичай не вдаються до грубості і домінації.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button