Головна / Фото / 5 незвичайних доісторичних істот (фото)

5 незвичайних доісторичних істот (фото)

Палеонтологи займаються вивченням тварин, які вимерли мільйони років тому. Деякі виявлені види були досить дивними.

Ounalashkastylus tomidai

Скам’янілості невідомої раніше тварини були виявлені тільки в 2015 році. Вчені припускають, що істота проживала на нашій планеті близько 23 мільйонів років тому. Дослідникам вдалося встановити, що розміри тварини порівнянні з сучасним бегемотом. Дивно те, що Ounalashkastylus tomidai заковтував рослинність ротом, стягуючи при цьому щелепи. Плавав він як білий ведмідь, а пересувався по суші подібно великому лінивцеві. Харчувався травою, водоростями і іншими рослинами.

Tyrannosaurus rex

Тиранозавр володів найкращим зором серед інших істот того часу. Дивилися фільм «Парк Юрського періоду»? Режисер зробив акцент на тому, що динозавр бачив тільки об’єкти, які рухалися, але це дійсно фантастика. Вчені з’ясували, що Тираннозавр володів бінокулярним діапазоном в 55 градусів. Наприклад, зір орла кращий, ніж у людини в 3,5 рази, а у Tyrannosaurus rex в 13 разів. Динозавр був здатний розрізняти об’єкти, що знаходяться на відстані 6 км від нього. Людина може розрізняти об’єкти тільки на відстані 1,5 км.

«Чотирьохнога» змія

В одному з німецьких музеїв можна зустріти скам’янілості змії з 4-ма ногами. Один з експертів Девід Мартілл назвав знахідку предком усіх нині існуючих змій. Відмітна особливість викопної істоти – 4 ноги. Науці зустрічалися змії з 2-ма ногами, але от з 4-ма, ні разу. Встановлено, що істота жила на землі близько 120 мільйонів років тому. Вчені припускають, що ноги не використовувалися для пересування, а для того, щоб хапати здобич.

Диплодок

Відмітна особливість Диплодоків – хвіст, який був здатний подолати звуковий бар’єр. Вчені змоделювали поведінку динозавра і з’ясували, що розгойдуючи свій довжелезний хвіст, тварина могла розганяти його кінчик до 1200 км/год. Через це створювався шум, подібний сучасним гарматам. Палеонтологи виявили, що у багатьох знахідок хвости пошкоджені, що може свідчити про те, що динозаври постійно крутили своїми хвостами.

Динозавр з мініатюрними ручками

У карнотавра були дуже маленькі передні лапки, могутні задні ноги і тіло. Місце проживання великого теропода – південна частина сучасної Африки. Вчені припускають, що передніх лап було практично не видно через величезне тіло і голову з рогами. Сучасні палеонтологи досі гадають, чому у каронотавра були такі маленькі ручки.