Фото

Перше в Україні: на Черкащині з’явилося дорожнє табло на енергії сонця. Фото

Перше в Україні електронне інформаційне табло, що живиться від альтернативних джерел енергії – сонячних панелей, встановили на Черкащині.

Про це інформує пресслужба Черкаської обласної державної адміністрації.

Зазначимо, що нове автономне електронне інформаційне табло – пілотний проєкт, раніше таких в Україні не встановлювали. Його живлення здійснюється від сонячної електростанції. Окрім того, це перше в Черкаській області електронне табло на автодорогах.

За якістю зображення воно не поступається звичайному, але споживає всемеро менше електроенергії. Ресурс його роботи розраховано не менш ніж на 15 років.

Виробила табло австрійська компанія SWARCO, а роботи з монтажу виконала підрядна організація “Автострада”.

Перше в Україні: на Черкащині з'явилося дорожнє табло на енергії сонця. Фото

Встановили табло при в’їзді в Черкаську область із боку Київщини (на дорозі Н-08 Бориспіль – Дніпро – Запоріжжя – Маріуполь). Нині воно облаштоване на сталевій опорі на висоті 7,5 метра. Його розміри 5 метрів на 2,5 метри, що дає водіям змогу легко сприймати виведену на табло інформацію.

Виведення інформації на дорожнє табло здійснює Служба автомобільних доріг у Черкаській області. Для цього розроблено спеціальне програмне забезпечення, яке дає диспетчеру можливість оперативно інформувати учасників дорожнього руху про:

  • дорожні умови та обмеження;
  • небезпечні погодні явища (ожеледицю чи опади);
  • дозволену швидкість;
  • дорожні затори чи ДТП;
  • температуру повітря та стан дорожнього покриття.

Перше в Україні: на Черкащині з'явилося дорожнє табло на енергії сонця. Фото

Інтерактивний дорожній знак цілодобово виводить будь-яку графічну чи текстову інформацію. Нині електронне інформаційне табло працює в тестовому режимі.

Натхнення: ecopolitic.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button