Поради

7 правил справжнього японця — як правильно їсти суші

Для багатьох українців японська кухня вже давно перетворилась з екзотичної та загадкової на буденну страву, без якої вже неможливо уявити будь-яке святкування або ж просто дружні посиденьки суботнім вечором. Неперевершене поєднання смаку та користі, краси та стриманості, мінімалізму та витонченості полонили серця мільйонів людей по всьому світу. А своєрідні традиції та ритуали вживання їжі декому можуть здатись навіть складними, проте неможливо не погодитись, що вони здатні закохати в себе з першого погляду. Команда Кайфуй Суші розповідає про японську культуру вживання їжі та нагадує 7 основних правил етикету за японським столом. Поїхали!

Традиції вживання суші

Взагалі традиції посідають особливе місце в житті кожного японця, бо тут ними оповите все: від сніданку до весілля. У всього є правила, звичаї та багатовікова історія, що за ними стоять. Ця участь не оминула і японську кухню, тому тут не можна просто так взяти і з’їсти суші.

Перед тим, як подати страву, клієнтові подають спеціальний вологий рушник, щоб той міг витерти руки перед їжею. Цей рушник японці називають “осіборі”. Лише після цього можна подавати суші чи роли, які подаються виключно з васабі, соєвим соусом та імбиром. До речі, імбир неправильно вважати приправою в прямому сенсі цього слова, адже його подають разом з суші для того, щоб очистити смакові рецептори між різними видами суші та ролів. Ну а подати суші без васабі або без імбиру — це справжня образа для японця. Після того, як Вам подали улюблений суші-сет з васабі та імбиром — можна приступати до вживання. І тут ми наближаємось до правила №1.

Правило №1

Якщо Ви вирішили їсти суші згідно японського етикету, то перше правило каже нам, що їсти треба мовчки. Це правило знайоме і для європейської культури, тож нічого дивного немає, але обговорити останні новини з друзями за улюбленим сетом не вдастся.

Правило №2

Їсти треба виключно паличками. Хоча й деякі суші чоловікам дозволено їсти руками, жінкам — виключно паличками. Але якщо Ви ще не навчились користуватись японськими паличками, то Кайфуй Суші пропонує Вам набір учбових паличок безкоштовно. З ними Вам буде простіше призвичаїтись до традиційного японського способу вживання їжі.

Правило №3

Якщо Ви торкнулись своїми паличками якогось ролу — то обов’язково маєте його з’їсти і ніхто крім Вам не має права їх більше торкатись. Так проявляється японська індивідуальність.

Правило №4

Не замовляйте більше, ніж можете з’їсти. В Японії вважається правилом дурного тону, коли людина замовляє більше їжі ніж здатна з’їсти. А якщо Ви замовили сет із різних ролів, то не забувайте про імбир, щоб мати змогу відчути справжній смак кожного шматочку.

Правило №5

Приступаючи до вживання суші — відповідально користуйтесь столовими приборами, адже ними не можна гратись, розглядати довгий час тощо. Палички — виключно для прийому їжі й більше ні для чого!

Правило №6

Якщо Ви замовили суп, то його слід вживати у два прийоми. Спочатку треба випити бульйон і лише після цього можна приступати до заправки та локшини.

Правило №7

Не можна залишати страви недоїденими. Якщо Ви залишили після себе декілька недоїдених страв — вважається, що Ви образили кухара та висловили таким чином своє невдоволення стравою. Якщо ж Ви не хочете образити кухара — то не залишайте після себе ні шматочка, а також пам’ятайте про правило 4, щоб не замовити їжі більше, аніж Ви можете з’їсти.

Якщо ж Ви хочете спробувати японську кухню на смак, то просто зателефонуйте до Кайфуй — ми доставимо до Вашого столу традиційні японські суші, приготовлені за автентичними рецептами! Ознайомитися з усим різноманітним вибором суші в Рівному від Кайфуй можна просто натиснувши сюди.

Кайфуй Суші — смачніше тільки в Японії!


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button